Home » News » Podsumowanie czwartku: Samsung wydaje 17 mld USD na nową fabrykę chipów, Gap, HP, Guess i Deere publikują wyniki kwartalne.

Podsumowanie czwartku: Samsung wydaje 17 mld USD na nową fabrykę chipów, Gap, HP, Guess i Deere publikują wyniki kwartalne.


  • Booking Holdings zamierza przejąć Etraveli Group za 1,83 mld dolarów
  • Gap Inc spadł o 20% po ogłoszeniu wyników finansowych za trzeci kwartał 
  • Guess podwaja kwartalną dywidendę pieniężną

Booking Holdings i Samsung wydają duże pieniądze na dalsze działania biznesowe, podczas gdy Gap Inc notuje 20% spadek po ogłoszeniu swoich wyników finansowych za trzeci kwartał.

Samsung zamierza wydać 17 miliardów dolarów na nową fabrykę półprzewodników

Samsung (KRX:005930) zamierza wydać około 17 miliardów dolarów na swoją nową fabrykę półprzewodników w Teksasie. Południowokoreański gigant technologiczny chce zbudować ten nowy obiekt, aby rozwiązać globalny niedobór półprzewodników i zwiększyć swoje możliwości produkcyjne. Firma spodziewa się, że nowy obiekt  zacznie działać do 2024 roku.

Guess Inc podwaja kwartalną dywidendę gotówkową.

Guess Inc (NYSE: GES) podniósł się w środę o 15% po ogłoszeniu dobrych wyników finansowych za trzeci kwartał i ogromnej podwyżce kwartalnej dywidendy pieniężnej. Zarząd spółki zadeklarował dywidendę w wysokości 22,5 centa na akcję, co stanowi wzrost o 100% w stosunku do roku poprzedniego. Amerykańska firma odzieżowa poinformowała, że w trzecim kwartale osiągnęła zysk w wysokości 29,9 mln dolarów. Firma odzieżowa z siedzibą w Kalifornii osiągnęła przychód w wysokości 643,1 mln dolarów.

Akcje HP Inc wzrosły o 8%

Ceny akcji HP Inc (NYSE: HPQ) wzrosły o 8% w handlu po godzinach, ponieważ sprzedaż komputerów osobistych przyczyniła się do wzrostu przychodów kwartalnych. Amerykańska międzynarodowa korporacja powiedziała, że przyszłość rysuje się w jasnych barwach, ale ostrzegła przed utrzymującymi się ograniczeniami w łańcuchu dostaw w pierwszej połowie 2022 roku.

Gap Inc spadł o 20% po ogłoszeniu wyników finansowych za III kwartał

Gap Inc (NYSE: GPS), jedna z największych amerykańskich firm odzieżowych, spadła o 20% po ogłoszeniu wyników finansowych za III kwartał. Amerykańska firma odzieżowa zanotowała w trzecim kwartale 2021 roku rozwodnioną stratę na akcję w wysokości 0,4 dolara. Gap wyłączył opłaty związane z restrukturyzacją swojego długoterminowego zadłużenia oraz obciążenia netto. 

Booking Holdings zamierza wydać 1,83 miliarda dolarów na nowe przejęcie

Booking Holdings Inc (NASDAQ: BKNG) gwałtownie spada po tym, jak ogłosił, że zapłaci 1,83 miliarda dolarów za przejęcie Etraveli Group, aby poszerzyć swoje horyzonty w branży lotniczej. Ogłoszenie to pojawiło się kilka dni po tym, jak firma poinformowała, że planuje wydać 1,2 miliarda dolarów na zakup Getaroom.

Deere zyskuje na pozytywnych wynikach za IV kwartał

Akcje Deere & Co (NYSE:DE) wzrosły o 5% po ogłoszeniu przez spółkę wyników za czwarty kwartał. Spółka opublikowała zysk GAAP w wysokości 4,12 USD na akcję, bijąc oczekiwania analityków na poziomie 3,89 USD. Przychody wyniosły 10,28 mld USD i pobiły szacunki o 190 mln USD.