Home » News » Wtorkowe podsumowanie: iSpecimen rozpoczyna współpracę w zakresie badań COVID-19, Lumi przejmuje rozwiązanie Feedback Italia, a Nordstrom i J.M. Smucker publikują wyniki finansowe

Wtorkowe podsumowanie: iSpecimen rozpoczyna współpracę w zakresie badań COVID-19, Lumi przejmuje rozwiązanie Feedback Italia, a Nordstrom i J.M. Smucker publikują wyniki finansowe


  • iSpecimen rozpoczyna współpracę z rządem USA w zakresie badań nad COVID-19
  • Nordstrom nie spełnia szacunków, J.M. Smucker bije rekordy w wynikach
  • Lumi Global przejmuje rozwiązanie Feedback Italia w zakresie tabletów cyfrowych  

Różne akcje wzrosły po pozytywnych prognozach, ale Nordstrom zatonął po tym, jak nie osiągnął szacowanych wyników, mimo że przekroczył prognozy przychodów.

iSpecimen nawiązuje współpracę z rządem USA w zakresie badań nad COVID-19

iSpecimen Inc. (NASDAQ: ISPC) wzrósł o 50% po tym, jak internetowy rynek biopróbek ludzkich ogłosił kontrakty z rządem USA i firmami prywatnymi w ramach zaawansowanych działań badawczych COVID-19. Firma będzie analizować spostrzeżenia dotyczące wariantów, ważności testów, zdolności przenoszenia i wyników badań na różnych segmentach populacji. CEO firmy, Christopher Ianelli, powiedział, że COVID-19 pochłonął ponad pięć milionów ludzi i będzie wymagał dalszych badań, aby zwiększyć zdolność do radzenia sobie z przyszłymi epidemiami chorób zakaźnych.

Nordstrom traci 25% po słabych wynikach

Akcje Nordstrom Inc. (NYSE: JWN) spadły o 25% po tym, jak spółka nie pominęła szacunków zysków analityków za III kwartał. Jednak firma odnotowała lepszą niż oczekiwano sprzedaż w wysokości 3,6 miliarda USD, co stanowi roczny wzrost o 18% w trzecim kwartale, przychody wyniosły 64 miliony USD lub 0,39 USD na akcję, przy braku szacunków 0,57 USD na akcję.

CEO firmy , Erik Nordstrom stwierdził, że firma zyskała dzięki innowacyjnym współpracom z różnymi brandami, zaangażowaniu w obsługę klienta, atrakcyjnym i nowym towarom oraz połączonym aktywom fizycznym i cyfrowym. Firma spodziewa się 35% wzrostu przychodów w całym roku oraz marży EBIT na poziomie 3% do 3,5% sprzedaży.

J.M. Smucker odnotował przychód w wysokości 2,05 mld USD

We wtorek rano akcje JM Smuckera (NYSE: SJM) wzrosły po tym, jak firma ogłosiła lepsze niż oczekiwano przychody i zysk w trzecim kwartale podatkowym 2021 r. Firma znacząco zyskała na pandemii COVID-19. Jednak prezes spółki, Mark Smucker, jest optymistą, że nawet po pandemii nadal będą cieszyć się silnym popytem.

Smucker powiedział, że ludzie będą spędzać więcej czasu pracując zdalnie w stosunku do okresu przed pandemią, co przyniesie korzyści wszystkim kategoriom Smuckera. Firma zanotowała w trzecim kwartale zysk netto w wysokości 206 dolarów lub 1,9 dolara na akcję przy sprzedaży 2,05 mld dolarów. Firma pobiła szacunki Wall Street zarówno w przychodach, jak i zyskach.

Lumi przejmuje wiodące rozwiązanie w zakresie tabletów cyfrowych

Firma Lumi Global ogłosiła, że nabyła wiodące rozwiązanie w zakresie tabletów cyfrowych firmy Feedback Italia, dążąc do zwiększenia bezpieczeństwa i wygody dla firm w zakresie rekrutacji delegatów. Firma chce pomóc przedsiębiorstwom w zwiększeniu doświadczenia akcjonariuszy podczas corocznych walnych zgromadzeń. CEO firmy, Richard Taylor powiedział, że najnowszy produkt usprawni procesy rejestracji i weryfikacji akcjonariuszy, jednocześnie zwiększając poziom zaangażowania i doświadczenia inwestorów.