HomeNewsPodsumowanie czwartku: Oto akcje, które pojawiły się w mediach

Podsumowanie czwartku: Oto akcje, które pojawiły się w mediach

Ruchi Gupta

  • Xerox i Oracle podpisują długoterminową umowę dotyczącą infrastruktury i oprogramowania w chmurze
  • Akcje IronNet i Adobe po wynikach kwartalnych
  • Regeneron pracuje nad nowym preparatem przeciw wariantom Delta oraz Omicron wirusa SARS-CoV-2

Xerox i Oracle podpisują umowę na usługi związane z chmurą obliczeniową

Xerox Holdings (NASDAQ: XRX) podpisali długoterminową umowę z Oracle Corp (NYSE: ORCL), zgodnie z którą inkubator przedsiębiorczości Xerox będzie miał dostęp do infrastruktury i oprogramowania w chmurze obliczeniowej. Firma wykorzysta ten krok, aby przyspieszyć tworzenie nowych przedsiębiorstw, zarówno start-upów, spółek joint venture, filii, jak i firm działających poza produktami flagowymi i urządzeniami drukującymi Xerox. Ponadto, w związku z przejściem firm na pracę zdalną po wybuchu pandemii COVID-19, Xerox zmienia swoją strategię na tworzenie nowych wewnętrznych przedsięwzięć dostarczających różne usługi produktów reklamowych skupiających się na zrównoważonej technologii.

IronNet osiąga przychody w wysokości 6,9 mln USD w II kwartale 2022 r.

IronNet Inc. (NYSE: IRNT) spadły o 25% po tym, jak dostawca rozwiązań transformujących cyberbezpieczeństwo poprzez Collective Defense podał wyniki finansowe za II kwartał 2022 roku. Firma osiągnęła przychody w wysokości 6,9 mln USD, czyli o około 100 tys. USD mniej niż rok temu. Jednak przychody spółki z subskrypcji w chmurze wzrosły do 3,8 mln USD, zwiększając się o około 2,2 mln USD w porównaniu z sytuacją rok temu. W ciągu kwartału spółka odnotowała mniejszą marżę zysku w stosunku do II kw. 2021 r. W całym roku spółka spodziewa się przychodów na poziomie 26 mln dolarów.

Regeneron pracuje nad preparatem przeciw wariantom Delta i Omicron

Spółka Regeneron Pharmaceutical Inc. (NASDAQ: REGN) spadła o 2% po tym, jak firma biotechnologiczna stwierdziła, że siła działania nowego preparatu przeciw COVID-19 osłabła w stosunku do Omicron SARS-CoV-2. Dyrektor generalny firmy, Leonard Schleifer, powiedział CNBC "Squawk Box", że już nowe obiecujące preparaty, które mogą być skuteczne przeciwko wariantom Omicron ad Delta są na linii produkcyjnej. Schleifer powiedział, że firma przetestowała szereg przeciwciał przeciwko wariantom Delta i Omicron. Regeneron przewiduje rozpoczęcie badań medycznych w I kwartale 2022 roku.

Adobe będzie spadać w pierwszym kwartale 2022 r.

Akcje spółki Adobe Inc. (NASDAQ: ADBE) spadły o 10% w czwartek rano po ogłoszeniu wyników finansowych za IV kwartał 2021 roku, w którym przychody wzrosły o 20% r/r do 4,11 mld USD, bijąc oczekiwania o 20 mln USD. Dochód netto wyniósł 1,23 mld USD lub 2,57 USD na akcję w porównaniu do 2,25 mld USD lub 4,45 USD na akcję rok temu. Spółka podała, że spadek zysku netto spowodowany jest wpływem podatków. Zaskakująco słabsze od oczekiwań prognozy na I kw. 2022 r. spowodowały spadek wartości akcji. Spółka oczekuje, że skorygowany zysk na akcję wyniesie 3,35 USD przy przychodach 4,23 mld USD.