HomeNewsNajważniejsze informacje: Pięć akcji, które dokonały zmian w środę

Najważniejsze informacje: Pięć akcji, które dokonały zmian w środę

Ruchi Gupta

Rev Group spada po wynikach za IV kwartał 2021 r.

Akcje spółki Rev Group Inc. (NYSE: REVG) spadły o 22% po słabszych wynikach finansowych za IV kwartał. Spółka ma skorygowany zysk netto w wysokości 17,9 mln USD, co przekłada się na 0,27 USD na akcję przy przychodach 589,9 mln USD. Analitycy Wall Street prognozowali skorygowany EPS na poziomie 29 dolarów na akcję przy przychodach 600,72 mln dolarów. Na koniec kwartału spółka miała zaległości w realizacji zamówień w wysokości 3,1 mld USD, co wynikało z dużego popytu we wszystkich kategoriach. Całoroczna sprzedaż wyniosła 2,38 mld USD, a skorygowany zysk netto 76,9 mln USD.

Aspen Group raportuje przychód za II kwartał 2022 r. w wysokości 48,9 mln USD

Akcje Aspen Group Inc. (NASDAQ: ASPU) spadły o 25% po tym, jak spółka ogłosiła przychody w wysokości 48,9 mln USD za fiskalny II kwartał 2022 roku. Prezes i dyrektor generalny spółki, Michael Mathews, powiedział, że działania związane z wysokim LTV stanowiły około 54% całkowitego przychodu w drugim kwartale 2022 roku. Mathews powiedział, że zostało to pobudzone przez znaczny wzrost programów BSN i MSB FNP, które odnotowały zmniejszoną stratę netto o 35% rok do roku.

Vimeo z rekordowymi przychodami w listopadzie

Akcje Vimeo Inc. (NASDAQ: VMEO ) nieznacznie wzrosły po tym, jak firma odnotowała wzrost przychodów o 26% r/r za listopad. Wzrost ten wyniknął ze wzrostu liczby abonentów o 11%, przy czym przychód na abonenta wzrósł w tym samym miesiącu o 12% r/r. Zaskakujące dane wskazywały na spowolnienie wzrostu w porównaniu z danymi z października 2021 r.

CI Financial osiągnęły rekordowe aktywa w październiku

Akcje CI Financial Corp (NYSE: CIXX) spadły o 1,78%, nawet po tym jak spółka podała rekordowe aktywa za październik. Spółka podała śródroczne AUM w wysokości 149,4 mld CD$, w tym około 188,7 mld CD$ stanowiły aktywa wealth management. Na koniec 29 listopada 2021 r. spółka posiadała rekordowe aktywa o łącznej wartości 331,1 mld CD. Wzrost aktywów był wynikiem wpłaty 5,5 mld USD po sfinalizowaniu transakcji przejęcia McCutchen Group i Matrix Capital Advisors.

Entegris kupuje CMC Materials za 6,5 miliarda dolarów

CMC Materials Inc. (NASDAQ: CCMP) i Entegris Inc. (NASDAQ: ENTG) podpisały ostateczną umowę, na podstawie której Entegris przejmie CMC za około 6,5 miliarda dolarów. Zgodnie z warunkami ostatecznej umowy fuzji, posiadacze akcji CMC otrzymają 0,406 akcji Entegris oraz cenę gotówkową za akcję w wysokości 133 USD. Cena akcji stanowi około 35% premię w stosunku do ceny zamknięcia z 14 grudnia 2021 roku.