Home » News » Piątkowe podsumowanie rynku: Akcje skaczą po wynikach za III kwartał, WHO nazywa postępowanie ze szczepionką COVID-19 skandalem, a JNJ dzieli sektor produktów konsumenckich

Piątkowe podsumowanie rynku: Akcje skaczą po wynikach za III kwartał, WHO nazywa postępowanie ze szczepionką COVID-19 skandalem, a JNJ dzieli sektor produktów konsumenckich


  • Akcje Flower Foods, Sundial Growers i Array Technologies rosną po wynikach finansowych za III kwartał
  • WHO twierdzi, że postępowanie ze szczepionkami COVID-19 było skandaliczne
  • Johnson & Johnson dzieli swoją działalność biznesową

Różne akcje amerykańskie wzrosły w piątek po ogłoszeniu solidnych wyników kwartalnych za kwartał kończący się 30 września 2021 roku.

Flower Foods wzrósł o 4,2% w porównaniu z imponującymi wynikami za III kwartał 2021 r.

Akcje Flower Foods Inc. (NYSE: FLO ) wzrosły w piątek o 4,2% po tym, jak firma ogłosiła wyniki finansowe za trzeci kwartał 2021 r., które przewyższyły szacunki analityków . Firma odnotowała w trzecim kwartale 2021 r. zysk non-GAAP w wysokości 0,30 USD na akcję, co stanowi szczyt konsensusu analityków na poziomie 0,25 USD. Jednak GAAP EPS za III kwartał 2021 r. nie był zgodny z konsensusowymi szacunkami 0,22 USD za akcję przy 0,18 USD za akcję. Ponadto firma Flower Foods odnotowała wzrost przychodów o 4,1% r/r do 1,03 mld USD, pobijając szacunki o 20 mld USD.

Sundial nie uwzględnił szacunków przychodów za III kwartał

Akcje Sundial Growers Inc. (NASDAQ: SNDL) również wzrosły w piątek o 20% po tym, jak firma poinformowała o wynikach za III kwartał 2021 r. Chociaż spółka rozminęła się z szacunkami analityków dotyczącymi przychodów, osiągając przychód netto w wysokości 6,45 mln USD, akcje zyskały na ogłoszeniu, że Sundial odkupi swoje akcje o wartości 100 mln CAD. Analitycy spodziewali się, że przychody wyniosą około 12,99 mln USD. Przychody brutto Sundial Growers w wysokości 11,02 mln USD stanowią spadek o 29% rok do roku.

Array Technologies oczekuje, że kontrakty i zamówienia zwiększą wzrost marży

Kolejną akcją, która wzrosła pomimo braku szacunków analityków, jest Array Technologies Inc. (NASDAQ: ARRY), która w piątek wzrosła o 20%. Powodem gwałtownego wzrostu było rozszerzenie księgi zamówień w trzecim kwartale do 1 miliarda dolarów, co jest najwyższym wynikiem w historii Array Technologies. Ponadto kierownictwo firmy oczekuje, że zamówienia i kontrakty przyspieszą wzrost marży do około 20% z 4,8% obecnie w drugiej połowie 2022 roku.

Dystrybucja szczepionki COVID-19 była skandaliczna

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus nazwał niesprawiedliwą dystrybucję szczepionek COVID-19, nazywając to skandalem po tym, jak firma Pfizer Inc. (NYSE: PFE) zwróciła się o zgodę FDA na zastrzyki przypominające u dorosłych. Ghebreyesus powiedział, że codziennie w krajach o niskich dochodach zastrzyki przypominające są podawane sześć razy częściej niż podstawowe, dodając, że ten skandal powinien się skończyć. WHO prosi kraje rozwinięte o przekazanie nadwyżki szczepionek krajom o niskich dochodach, ponieważ dąży do zaszczepienia około 40% populacji z krajów o niskich dochodach.

Johnson & Johnson podzieli swoją działalność

Akcje Johnson & Johnson (NYSE: JNJ) wzrosły w piątek o 1% po tym, jak firma ogłosiła, że oddzieli swoją działalność farmaceutyczną i urządzeń medycznych od działu produktów konsumenckich. Ten ruch ma na celu utworzenie dwóch niezależnych spółek notowanych na giełdzie. Wydzielenie jednostek biznesowych spowoduje, że segmenty produktów gospodarstwa domowego, takie jak Listerine i Aveeno, zostaną zastąpione przez szybko rozwijający się, ale bardziej ryzykowny segment produkcji oraz sprzedaży produktów farmaceutycznych i urządzeń medycznych.