HomeNewsPeloton obniża prognozę przychodów na cały rok do 3,7 mld USD

Peloton obniża prognozę przychodów na cały rok do 3,7 mld USD

Hassan Maishera

Spółka Peloton obniżyła swoje całoroczne prognozy przychodów po tym, jak firma odnotowała słaby początek 2022 roku.

Spółka Peloton ogłosiła dzisiaj, że obniżyła prognozy finansowe na cały rok po słabym początku nowego roku

Spółka ogłosiła również, że dyrektor generalny John Foley zrezygnuje z pełnienia swojej funkcji w związku z rozpoczęciem przez Peloton szerszej restrukturyzacji firmy.

W bieżącym roku firma szacowała wcześniej przychody na poziomie od 4,4 mld do 4,8 mld dolarów. Jednakże, Peloton zmniejszył te dane do zakresu od 3,7 mld do 3,8 mld dolarów.

Ponadto Peloton powiedział, że spodziewa się zakończyć 2022 roku mając około trzech milionów użytkowników, co jest niższe niż poprzednie szacunki 3,35 mln do 3,45 mln. Akcje Peloton spadają o ponad 2% podczas wtorkowej sesji przedsprzedaży.

Spółka ogłosiła dziś odejście swojego CEO Foley'a. Barry McCarthy, były dyrektor finansowy Spotify i Netflixa, przejmie to stanowisko, a także będzie pełnił funkcję prezesa i dołączy do zarządu Pelotona.

Peloton ma również zlikwidować setki innych miejsc pracy w korporacji i obniżyć roczne koszty o miliony dolarów. Działania te dałyby firmie szansę na odzyskanie zaufania inwestorów i przywrócenie biznesu do stanu umożliwiającego rozwój po pandemii.

To najnowsze osiągnięcie następuje po wczorajszych doniesieniach, że Peloton jest w trakcie rozmów o przejęciu. Do tej pory Amazon i NIKE są niektórymi z zgłoszonych nabywców, z gigantem technologicznym Apple, inną firmą, która jest również podobno zainteresowana nabyciem Peloton.

Pomimo plotek, Peloton i jego dyrektorzy jeszcze nie mówią o potencjalnym przejęciu firmy. Amazon, Apple i NIKE również nie skomentował o nabyciu Peloton od czasu pojawienia się raportów.