Home » News » Odwrotny podział akcji LMC zwiększa wartość akcji

Odwrotny podział akcji LMC zwiększa wartość akcji

News Team

Akcja mająca na celu podbicie zdeflowanej ceny akcji zwykłych Lordstown Motors Corp. przyniosła pożądany rezultat pierwszego dnia notowań po wejściu w życie odwrotnego podziału akcji — wzrost wartości akcji.

Teraz startujący producent pojazdów elektrycznych musi przetrwać kolejne dziewięć dni z ceną zamknięcia wynoszącą co najmniej 1 USD za akcję, aby odzyskać zgodność z wymogiem minimalnej ceny kupna Nasdaq lub ryzykować wycofanie z giełdy.

Giełda 21 kwietnia powiadomiła Lordstown Motors, że nie przestrzega tej zasady, ponieważ akcje notowane pod znakiem RIDE spadły poniżej 1 dolara za akcję przez 30 kolejnych dni, od 7 marca do 18 kwietnia.

Firma miała czas do 16 października na przywrócenie zgodności. W rzeczywistości Lordstown Motors może osiągnąć zgodność z tą zasadą, jeśli cena zamknięcia jest wyższa niż 1 USD za akcję przez dowolne 10 dni z rzędu w tym 180-dniowym okresie.

Nawet po tym Lordstown Motors może poprosić giełdę o więcej czasu.

Według Nasdaq, w środę, dwa dni po tym, jak akcjonariusze zatwierdzili podział na dorocznym zgromadzeniu, akcje rozpoczęły handel po cenie 4,19 USD za akcję i zamknęły po cenie 3,78 USD za akcję.

Według Nasdaq osiągnął wysoką wartość 4,97 USD za akcję i był notowany na najniższym poziomie 3,60 USD za akcję.

Dla porównania, we wtorek akcje zamknęły się ceną 28 centów za akcję.

Ustalony przez zarząd spółki podział w stosunku 1:15 spowodował, że każde 15 akcji wyemitowanych i znajdujących się w obrocie zwykłych spółki zostało połączonych w jedną akcję wyemitowanych i znajdujących się w obrocie zwykłych.

Podział może również przyczynić się do zaoszczędzenia 170 milionów dolarów inwestycji od Foxconn, tajwańskiej firmy technologicznej i elektronicznej, która nabyła fabrykę samochodów w Lordstown od Lordstown Motors w maju 2022 roku.

Lordstown Motors we wtorek jednak nie dał gwarancji, że podział wystarczy, aby przekonać Foxconn do sfinalizowania zakupu akcji o wartości około 47,3 miliona dolarów – finansowania kluczowego dla przetrwania firmy.

Jeśli akcje Lordstown Motors utrzymają się na poziomie co najmniej 1 dolara przez 10 kolejnych dni, a giełda powiadomi firmę, że wróciła do zasad, „może to spełnić (nieprawidłową) interpretację warunku zamknięcia przez Foxconn i spowodować, że Foxconn zamknie transakcję”. — poinformowała firma we wtorek.

Lordstown Motors i Foxconn podpisały w listopadzie umowę inwestycyjną o wartości 170 milionów dolarów, która wzywała Foxconn do zamknięcia drugiej inwestycji w maju, jednak Foxconn powiadomił Lordstown Motors, że ponieważ firma nie przestrzega zasad handlowych, Foxconn uważa, że Lordstown Motors był z naruszeniem umowy.

Lordstown Motors nie zgodziło się. We wtorek firma poinformowała, że pozostaje gotowa i chętna do zawarcia umowy.

Source: https://buystocks.co.uk/news/lmc-reverse-stock-split-increases-share-value/