HomeNewsNajważniejsze wydarzenia rynkowe: Pięć akcji będących w trendach

Najważniejsze wydarzenia rynkowe: Pięć akcji będących w trendach

Ruchi Gupta

  • Tesla, AT&T i Microsoft biją prognozy wyników kwartalnych
  • Akcje ServiceNow rosną o 10% po rewelacyjnych wynikach za IV kw.
  • Boeing nie osiąga szacunków za IV kwartał 2020 r.

Tesla zwiększyła sprzedaż o 65% r/r w IV kw.

Akcje Tesla Inc. (NASDAQ: TSLA) spadły o 5% w środę w związku z obawami dotyczącymi łańcucha dostaw, ale odbiły się po tym, jak firma wskazała, że jej sprzedaż i zysk w IV kwartale przekroczyły szacunki Wall Street. Fabryki producenta samochodów elektrycznych pracowały w ostatnich kwartałach poniżej swoich możliwości z powodu ograniczeń w łańcuchu dostaw, a trend ten prawdopodobnie utrzyma się w tym roku.

Firma odnotowała zysk netto w wysokości 2,3 mld dolarów, czyli 2,5 dolara na akcję, a w ujęciu skorygowanym zysk wyniósł 2,54 dolara na akcję. W ciągu kwartału spółka odnotowała sprzedaż na poziomie 17,7 mld USD, co oznacza wzrost o 65% w ujęciu rok do roku.

ServiceNow skacze o 10% po wynikach kwartalnych

Akcje ServiceNow Inc. (NYSE: NOW) skoczyły o 10% po tym, jak spółka podała, że jej wyniki za czwarty kwartał fiskalny pobiły szacunki konsensusu. Spółka miała zysk netto w wysokości 26 milionów dolarów lub 0,13 dolara na akcję. Zysk skorygowany wyniósł 1,46 dolara na akcję w porównaniu do 1,17 dolara na akcję rok temu.

Przychody w kwartale wyniosły 1,61 mld dolarów w porównaniu z 1,25 mld dolarów rok temu. Analitycy spodziewali się zysku na poziomie 1,43 USD na akcję przy przychodach 1,6 mld USD.

Microsoft powyżej szacunków EPS za II kw. 2022 r.

Akcje Microsoft Corp (NASDAQ: MSFT) wzrosły o prawie 4% po tym, jak spółka przedstawiła przychody i zysk za II kwartał 2022 roku, które pobiły szacunki. Akcje spółki początkowo spadły, ale odbiły się po tym, jak spółka wydała prognozy przekraczające oczekiwania.

W IV kwartale fiskalnym 2022 r. spółka zanotowała zysk w wysokości 2,48 USD na akcję przy przychodach 51,7 mld USD. Analitycy prognozowali, że spółka osiągnie zysk w wysokości 2,32 USD na akcję przy przychodach 50,7 mld USD.

Boeing odnotował 4% wzrost przychodów w IV kw. 2021 r.

Boeing (NYSE: BA) podały mało imponujące wyniki za IV kwartał 2021 roku – spółka rozminęła się zarówno z prognozami dotyczącymi zysków, jak i przychodów. Spółka odnotowała 4% wzrost przychodów w IV kwartale do 14,79 mld USD, mijając się z konsensusem szacunków na poziomie 16,86 mld USD. W całym roku spółka miała przychód w wysokości 62,29 mld USD.  

Strata na akcję w czwartym kwartale wyniosła 7,69 USD, nie trafiając w szacunki na poziomie 7,39 USD na akcję. W roku fiskalnym 2021 Boeing zanotował stratę na akcję w wysokości 9,44 USD.

AT&T powyżej szacunków za IV kwartał

AT&T (NYSE: T) podały wyniki za IV kwartał, które przekroczyły szacunki, ponieważ spółka kontynuuje wzrost liczby użytkowników telefonów abonamentowych i abonentów HBO Max. Spółka zaraportowała przychody w wysokości 40,96 mld USD wobec konsensusu szacunków na poziomie 40,68 mld USD, ale w ujęciu rok do roku przychody spadły o 10%.

W ciągu kwartału spółka miała zysk w wysokości 0,69 USD na akcję rozwodnioną, a w ujęciu skorygowanym EPS wyniósł 0,78 USD, bijąc szacunki na poziomie 0,76 USD.