HomeNewsAktualności rynkowe: Akcje, które spowodowały ruch we wtorek

Aktualności rynkowe: Akcje, które spowodowały ruch we wtorek

Ruchi Gupta

  • Microsoft osiąga najlepsze wyniki przychodów za II kwartał 2022 r.
  • General Electric dzieli swój biznes na trzy publiczne firmy
  • Texas Instruments rośnie w górę po wynikach kwartalnych, natomiast Verizon zniżkuje po dobrych wynikach

Microsoft odnotowuje przychody w wysokości 51,73 mld USD za II kwartał 2022 r.

Akcje Microsoft Corp (NASDAQ: MSFT) spadły o 5% w przedłużonym handlu, mimo że spółka podała rekordową sprzedaż w drugim kwartale 2022 roku, która wyniosła ponad 50 miliardów dolarów. Spółka przekroczyła szacunki analityków dotyczące zysków.

Gigant technologiczny opublikował wyniki finansowe w wysokości 18,8 mld dolarów, czyli 2,48 dolara na akcję, przy przychodach w wysokości 51,73 mld dolarów, co oznacza wzrost o 20% rok do roku. Analitycy na Wall Street spodziewali się zysku w wysokości 2,32 USD na akcję przy przychodach 50,71 mld USD.

Texas Instruments podwyższa szacunki wyników za IV kw. 2021 r.

Akcje Texas Instruments Inc. (NASDAQ: TXN) wzrósły o 5% w handlu po godzinach po tym, jak spółka podała wyniki za IV kwartał, które przekroczyły szacunki. Według spółki dochód netto w kwartale wyniósł 2,14 miliarda dolarów lub 2,27 dolara na akcję w stosunku do najwyższego dochodu netto w wysokości 1,69 miliarda dolarów lub 1,8 dolara na akcję w tym samym kwartale rok temu.

Spółka z branży półprzewodników zanotowała przychody w wysokości 4,83 mld dolarów, co oznacza wzrost o 19% rok do roku. Analitycy prognozowali EPS na poziomie 195 dolarów przy przychodach 4,43 mld dolarów.  

Verizon spada mimo lepszych wyników za IV kwartał

Akcje Verizon Communications Inc. (NYSE: VZ) pozostają pod presją pomimo dobrych wyników za IV kwartał 2021 roku. Spółka podała, że jej przychody wzrosły o 4,5% r/r do 34,1 mld USD, pokonując minimalnie szacunki.

Równocześnie zysk non-GAAP pobił szacunki o 0,03 USD, a spółka zaraportowała EPS na poziomie 1,31 USD przychody z usług sieci bezprzewodowych wzrosły o 6,5% do 17,8 mld USD.

General Electric dzieli swój biznes

Akcje General Electric (NYSE: GE) spadły we wtorek o prawie 10%, mimo że spółka podała lepsze od oczekiwań wyniki za czwarty kwartał. Krótko po potwierdzeniu planów podziału spółki na trzy niezależne, notowane na giełdzie podmioty, spółka opublikowała wyniki.

Trzy z czterech biznesów GE odnotowały w IV kwartale spadek przychodów, co było spowodowane ograniczeniami w dostawach, niepewnością prawną, presją inflacyjną oraz selektywnością handlową.

Steel Dynamics rośnie po publikacji wyników

Firma Steel Dynamics Inc. (NASDAQ: STLD) rozpoczęła tydzień z fanfarami, z akcjami odbijającymi się wraz z innymi walczącymi akcjami stalowymi. Spółka podała swoje wyniki, twierdząc, że istnieją wyraźne oznaki solidnego popytu w tym roku.

Ważne jest, aby zauważyć, że trwałość ruchu cen akcji w najbliższym czasie w oparciu o opublikowane wyniki i przyszłe wskazówki będą zależeć od dyskusji zarządu na temat wyników.