HomeNewsNajważniejsze wydarzenia: Cztery akcje, które spowodowały ruch w środę

Najważniejsze wydarzenia: Cztery akcje, które spowodowały ruch w środę

Ruchi Gupta

  • Akcje KB Home wzrosły o 14% , a Philips NV przewiduje spadek o 40%.
  • TransUnion pomoże kredytodawcom kryptowalutowym sprawdzać raporty kredytowe
  • Immuron otrzymał kontrakt na 6,2 mln dolarów z DoD

KB Home ogłasza wyniki za IV kwartał

Akcje spółki KB Home (NYSE: KBH) wzrosły w środę o 14%, mimo że przychody za IV kwartał okazały się niższe od szacowanych. Cena akcji wzrosła po lepszych niż oczekiwano wynikach, które zostały przypisane dużemu popytowi, który został zniwelowany przez zakłócenia w łańcuchu dostaw.

Zysk firmy wyniósł 174,2 mln dolarów, czyli 1,91 dolara na akcję, w porównaniu do 106,1 mln dolarów, czyli 1,11 dolara na akcję, w tym samym kwartale rok temu. Firma z siedzibą w Kalifornii osiągnęła przychody w wysokości 1,68 mld dolarów, co oznacza wzrost o 40% w ujęciu rocznym.

Philips NV przewiduje spadek o 40% w IV kwartale

Akcje Koninklijke Philips NV (NYSE: PHG) spadły o 20% po tym, jak firma z branży medycznej prognozuje 40% spadek zysku netto w IV kwartale. Spółka prognozuje obecnie 5,57 mld USD sprzedaży w czwartym kwartale roku fiskalnego, co oznacza spadek o prawie 0,40 mld USD w stosunku do poprzedniej prognozy. Prognoza została spowodowana problemami z dostawami w holenderskiej firmie międzynarodowej.

Spółka prognozuje spadek sprzedaży o 1% do 19,6 mld USD w całym roku. Skorygowana EBITDA ma wynieść 2,39 mld USD, w tym 741 mln USD w IV kwartale. Philips spodziewa się, że w czwartym kwartale poniesie koszty w wysokości około 479 mln USD, co oznacza wzrost z 359 mln USD w poprzednim kwartale.

TransUnion pomoże kredytodawcom  kryptowalutowym sprawdzać raporty kredytowe

TransUnion (NYSE: TRU) jest wśród firm dążących do umożliwienia kredytodawcom kryptowalutowym sprawdzania raportów kredytowych. Amerykańska firma zajmująca się sprawozdawczością kredytową pozwoli kredytobiorcom na udostępnienie osobistych informacji kredytowych firmom blockchain za pośrednictwem cyfrowego paszportu ky0x oferowanego przez Spring Labs.

Jeśli przekażą te informacje, kredytobiorcy będą teraz mogli uzyskać wyższe stopy procentowe podczas zaciągania pożyczek od organizacji świadczących usługi finansowe, które korzystają z publicznych platform blockchain, takich jak Ethereum.

Immuron zawiera umowę na 6,2 mln dolarów na badania dotyczące schematów dawkowania Travelan

Akcje Immuron Limited (NASDAQ: IMRN) wzrosły w środę o 30% po tym, jak spółka ujawniła, że Departament Obrony przyznał jej 6,2 mln USD na przeprowadzenie badań klinicznych nad schematem dawkowania Travelanu.  

Nowa umowa badawcza z Departamentem Obrony ma na celu ustalenie i ocenę skuteczności schematów dawkowania Travelanu w badaniu klinicznym na modelu kontrolowanej infekcji u ludzi (CHIM) z wykorzystaniem enterotoksycznych szczepów Escherichia coli (ETEC) H10407. Planowany program rozwoju oparty jest na dotychczasowych badaniach klinicznych i komercyjnych Travelanu.