HomeNewsAktualności rynkowe: Oto dlaczego te akcje wzrosły we wtorek

Aktualności rynkowe: Oto dlaczego te akcje wzrosły we wtorek

Ruchi Gupta

Planet Fitness przejmuje Sunshine Fitness za 800 milionów dolarów

Akcje Planet Fitness Inc. (NYSE: PLNT) wzrosły o 5% we wtorek po ogłoszeniu planów przejęcia Sunshine Fitness za 0,8 miliarda dolarów w gotówce i akcjach. Firma będzie w stanie rozszerzyć swój zasięg na większą liczbę jurysdykcji po dokonaniu zakupu, który ma zostać zrealizowany przed drugim kwartałem 2022 roku.

CEO Chris Rondeau powiedział: "Posiadanie firmowych placówek handlowych jest ważną częścią naszej strategii, ponieważ daje nam zarówno istotność, jak i wiarygodność przy podejmowaniu decyzji, które mają wpływ na cały system. Dołączenie do naszych zespołów korporacyjnych wzmocni nasze przywództwo."

TSR raportuje przychody za II kwartał w wysokości 23,9 mln USD

TSR Inc. (NASDAQ: TSRI) wzrosły o 20% po ogłoszeniu przez firmę oferującą usługi rekrutacyjne i doradztwo technologiczne rekordowych wyników za II kwartał 2021 roku. Całkowity przychód firmy wzrósł o 48,5 procent do około 23,9 mln dolarów w II kwartale 2021 roku, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu do 16,1 mln dolarów, które firma uzyskała w tym samym kwartale rok temu.

Ponadto TSR odnotowały w tym kwartale dochód netto przypisany akcjonariuszom w wysokości około 243 tys. dolarów. TSR zakończyły drugi kwartał 2021 r. z silnym bilansem, z zadłużeniem poniżej 50 tys. USD i gotówką w wysokości 6,3 mln USD, co dało nadwyżkę netto w wysokości 6,2 mln USD, czyli 3 USD na akcję.

Accolade przebija prognozy wyników i przychodów za III kwartał

Accolade Inc. (NASDAQ: ACCD) podskoczyły o 25% we wtorek po tym, jak firma zajmująca się technologią i oprogramowaniem opublikowała znacznie lepsze wyniki za trzeci kwartał niż oczekiwano. Accolade odnotowały w trzecim kwartale zysk netto w wysokości 22,5 mln dolarów lub 0,31 dolara na akcję. W ostatnim kwartale spółka straciła 0,39 USD na akcję w ujęciu skorygowanym.

Przychody spółki wyniosły około 83,5 mln dolarów, co oznacza wzrost o 117 proc. w ujęciu rocznym. Analitycy oczekiwali przychodów na poziomie 76 mln dolarów i skorygowanej straty na akcję w wysokości 0,48 dolara.

Apple nie wzrośnie w 2022 roku

Apple Inc. (NASDAQ: AAPL) miały doskonały rok 2021, w którym akcje zyskały ponad 35% i osiągnęły kapitalizację rynkową o wartości 3 bilionów dolarów. Cyrus Mewawalla z GlobalData uważa jednak, że w tym roku nie należy spodziewać się podobnych wyników.

Mewawalla uważa, że Apple jest najmniej prawdopodobną spółką technologiczną o dużej kapitalizacji, która będzie rosła w przyszłości. Jest jednak przekonany, że producent iPhone'ów będzie w stanie utrzymać swoją wycenę.