HomeNewsNajważniejsze informacje rynkowe: Te cztery akcje są w trendzie

Najważniejsze informacje rynkowe: Te cztery akcje są w trendzie

Ruchi Gupta

  • Rentokil przejmie Terminix za 6,7 miliardów dolarów
  • Toyota inwestuje 35 miliardów dolarów w inicjatywy związane z produkcją pojazdów elektrycznych
  • Kroger pozbawi benefitów nieszczepionych pracowników

Rentokil przejmie Terminix za 6,7 miliardów dolarów 

Akcje Terminix Global Holdings Inc. (NYSE: TMX) podskoczyły o 30% we wtorek po ogłoszeniu, że Rentokil Initial plc planuje kupić firmę zajmującą się ochroną przed szkodnikami. Rentokil przejmie Terminix za 6,7 miliarda dolarów w akcjach i gotówce. Wartość, jaką Rentokil zapłaci za akcje Terminix to 55 dolarów za akcję, co stanowi 47% premię od poniedziałkowego zamknięcia. Brytyjska firma sfinansuje transakcję, która prawdopodobnie zostanie zamknięta w drugiej połowie 2022 roku, 20% w gotówce, a resztę w akcjach.

Toyota inwestuje 35 miliardów dolarów w inicjatywy związane z produkcją pojazdów elektrycznych

Toyota Motor Corp koncentruje się na samochodach elektrycznych, ponieważ światowy przemysł motoryzacyjny zmierza w kierunku pojazdów elektrycznych. Japoński producent samochodów ogłosił we wtorek inwestycję o wartości 35 miliardów dolarów, aby do końca dekady wprowadzić do swojej oferty 30 samochodów elektrycznych.  Do 2030 roku firma planuje produkować 3,5 miliona samochodów elektrycznych rocznie. Około 4,4 miliarda z całej inwestycji w EV zostanie przeznaczone na technologię akumulatorów. Z kolei dział pojazdów luksusowych Lexusa zamierza do 2035 roku posiadać samochody elektryczne.

CEO Tesli sprzedaje swoje akcje, gdy akcje spadają

Akcje Tesla Inc. (NASDAQ: TSLA) spadły o prawie 5% we wtorek po tym, jak dyrektor generalny i założyciel Elon Musk sprzedał 934 091 akcji swojego udziału w firmie EV za 906,49 milionów dolarów. Oprócz sprzedaży akcji, Musk wykonał opcję na nabycie 2,134 mln akcji Tesli po cenie około 6,24 USD. Opcje otrzymał w ramach pakietu kompensacyjnego za rok 2021 i musi je wykonać przed sierpniem 2022 roku. W rezultacie, spadek kursu akcji TSLA stanowi okazję do kupna akcji, ale analitycy uważają, że spadek będzie krótkotrwały i akcje Tesli wkrótce podskoczą.

Kroger pozbawi benefitów nieszczepionych pracowników

Kroger Co (NYSE: KR) ogłosił, że będzie pozbawiać niektórych benefitów związanych z COVID-19 dla pracowników, którzy jeszcze nie zostali zaszczepieni. Sieć sklepów spożywczych z siedzibą w Cincinnati- podejmuje ten krok, aby zachęcić swoich pracowników do szczepień. W zeszłym tygodniu firma poinformowała pracowników, że ci, którzy nie są zaszczepieni, nie otrzymają dwutygodniowego płatnego urlopu, jeśli zachorują na wirusa, chyba że lokalna jurysdykcja będzie tego wymagać. Sklep spożywczy modyfikuje swoje zasady COVID-19, aby zachęcić do bezpiecznego zachowania.