HomeNewsPoniedziałkowe podsumowanie rynku: Pięć akcji, które zanotowały istotne zmiany w poniedziałek

Poniedziałkowe podsumowanie rynku: Pięć akcji, które zanotowały istotne zmiany w poniedziałek

Ruchi Gupta

Prezes Tesli człowiekiem roku według Time Magazine

Prezes i założyciel firmy Tesla Inc. (NASDAQ: TSLA)  Elon Musk został wybrany przez Time Magazine " człowiekiem roku" 2021. Musk otrzymał nagrodę za swoją kluczową rolę w przekształceniu Tesli w firmę wartą bilion dolarów. Dyrektor generalny Time i redaktor naczelny Edward Felsenthal powiedział, że nagroda jest wyznacznikiem wpływu, a niewiele osób miało znaczący wpływ w 2021 roku w stosunku do Muska. Akcje Tesli otworzyły się w poniedziałek o 2% niżej.

Harley-Davidson wprowadzi EV na giełdę poprzez SPAC

Akcje Harley-Davidson Inc. (NYSE: HOG) wzrosły o prawie 20% w poniedziałek po tym, jak producent motocykli ogłosił, że zamierza wprowadzić swój dział pojazdów elektrycznych na giełdę. Firma rozważa fuzję SPAC, aby wprowadzić jednostkę na giełdę poprzez AEA-Bridges Impact Corp, notując LiveWire na NYSE pod tickerem "LVW". Transakcja fuzji wycenia jednostkę EV na około 1,77 miliarda dolarów. Ponadto, biznes motocyklowy EV będzie miał jako partnerów strategicznych Harley-Davidson i firmę Powersports KYMCO.

R1T Truck firmy Rivian ciężarówką roku  

Firma Rivian Automotive Inc. (NASDAQ: RIVN) wzrosła o 4% w poniedziałek po ogłoszeniu przez MotorTrend, że R1T to ciężarówka roku. Samochód ciężarowy R1T jest pierwszym całkowicie elektrycznym samochodem ciężarowym produkowanym masowo w USA. Ponadto, MotorTrend wskazał, że R1T jest lepszy od takich rywali jak GMC Hummer EV, Hyundai Santa Cruz i Ford Maveric pod względem projektu, bezpieczeństwa, wartości, wydajności i doskonałości inżynieryjnej.

Pfizer przejmie Arena Pharmaceuticals

Spółka Arena Pharmaceuticals (NASDAQ: ARNA) podskoczyła o 90% po zawarciu ostatecznej umowy z Pfizer Inc. (NYSE: PFE). Zgodnie z warunkami ostatecznej umowy, Pfizer zakupi Arena Pharmaceuticals za kwotę 6,7 miliarda dolarów w wartości kapitału własnego. Arena zajmuje się tworzeniem terapii chorób zapalnych o podłożu immunologicznym. Umowa została zaakceptowana przez zarządy obu firm. Pfizer przejmie Arenę za gotówkę oraz otrzyma akcje zwykłe Areny w cenie 100 dolarów za akcję.

Leslie's nadal ponosi straty z zeszłego tygodnia

Akcje Leslie's Inc. (NASDAQ: LESL) spadały w poniedziałek rano o 3%, przedłużając zeszłotygodniowe spadki po wynikach o ponad 10%. W raporcie za III kw. 2021 r. spółka przekroczyła szacunki dotyczące zysków i przychodów oraz ogłosiła odkup akcji o wartości 300 mln USD. Non-GAAP EPS wyniósł 0,26 USD, podczas gdy GAAP EPS wyniósł 0,23 USD na akcję. Przychody wyniosły 408,92 mln dolarów.