HomeNewsNajważniejsze informacje rynkowe: Pięć akcji, które wzrosły w piątek

Najważniejsze informacje rynkowe: Pięć akcji, które wzrosły w piątek

Ruchi Gupta

  • Wells Fargo odnotowuje wzrost przychodów o 12,8% r/r
  • Akcje JPMorgan i Citi spadają mimo dobrych wyników kwartalnych
  • GlaxoSmithKline rezygnuje z przejęcia Unilevera  

Wells Fargo odnotowuje wzrost przychodów o 12,8% r/r 

Akcje Wells Fargo & Company (NYSE: WFC) zyskały 20% od początku roku, a w piątek spółka podała dobre wyniki za IV kwartał. Spółka udowodniła swoją stabilność, a także zaoferowała pozytywną prognozę na nadchodzący kwartał. Łączne przychody w IV kwartale 2021 roku wzrosły o 12,8% rok do roku do 20,86 mld dolarów przy zysku 1,38 dolara na akcję. Ponadto, przychody wzrosły o 6% za cały rok fiskalny, co przypisuje się zyskom ze sprzedaży kapitałowych papierów wartościowych, pożyczek studenckich oraz zarządzania aktywami.

JPMorgan Chase rośnie o 6,15% po dobrych wynikach w IV kw. 2021 r.

JPMorgan Chase & Co (NYSE: JPM) przedstawiły dobre wyniki za IV kwartał 2021 roku, przekraczając zarówno szacunki przychodów jak i EPS, ale akcje spadły o 6,15%. Dobre wyniki przypisuje się ożywieniu działalności kredytowej i zwiększonej aktywności na rynkach kapitałowych. Przychody wzrosły o 1% r/r do 30,3 mld USD, przekraczając szacunki konsensusu na poziomie 29,9 mld USD. Rozwodniony EPS wyniósł 3,33 USD, bijąc szacunki na poziomie 3,01 USD. Zysk netto wyniósł 10,4 mld USD, spadając o 14% r/r z powodu wysokich kosztów pozaodsetkowych.

Citi bije szacunki przychodów w IV kw. 2021 r.

Akcje Citigroup (NYSE: C) spadły w piątek o 1,25% w związku z rosnącymi wydatkami, mimo że spółka pobiła wyniki za IV kwartale 2021 roku. Firma zaraportowała zysk w wysokości 1,46 USD, przebijając szacunki Wall Street na poziomie 1,37 USD, co oznacza spadek o 24% rok do roku. Przychody wzrosły o 1% r/r do 17 mld USD, przekraczając szacunki na poziomie 16,77 mld USD. Globalny bank inwestycyjny zanotował marżę odsetkową netto na poziomie 1,98%.

BlackRock po zróżnicowanych wynikach w IV kw.

Akcje BlackRock Inc. (NYSE: BLK) spadły o 2,2% w piątek po tym jak spółka podała zróżnicowane wyniki za czwarty kwartał. Spółka zaraportowała przychody w wysokości 5,11 mld USD, co oznacza wzrost przychodów rok do roku o 14%, ale nie udało się zrealizować szacunków na poziomie 5,13 mld USD. Wzrost ten wynikał z 17% wzrostu przychodów rok do roku z tytułu opłat administracyjnych, pożyczek papierów wartościowych i doradztwa inwestycyjnego. Ponadto, spółka odnotowała wzrost zysku na akcję o 2,4% do 10,42 USD, przekraczając szacunki na poziomie 10,04 USD.

GlaxoSmithKline odrzucił trzy oferty przejęcia Unilever

GlaxoSmithKline (NYSE: GSK) odrzuciły trzy oferty przejęcia Unilever Plc, swojego działu Consumer Health. Dział Consumer Health jest spółką joint venture pomiędzy GSK, posiadającą 68% udziałów większościowych, a Pfizer Inc. (NYSE: PFE), która posiada pozostałe 32% udziałów. GlaxoSmithKline jest firmą z branży ochrony zdrowia, która tworzy i produkuje szczepionki, leki i produkty ochrony zdrowia konsumentów. Spółka opublikuje wyniki za 2021 r. w dniu 09 lutego 2022 r.