HomeNewsNajważniejsze informacje: Pięć akcji, które spowodowały ruch w piątek

Najważniejsze informacje: Pięć akcji, które spowodowały ruch w piątek

Ruchi Gupta

  • Intel zainwestuje 20 miliardów dolarów w Ohio w budowę fabryk mikroprocesorów
  • Schlumberger przebija wyniki za Q4 2021, natomiast Huntington nie osiąga szacunków
  • Peloton zaprzecza informację o zawieszeniu produkcji rowerów Peloton

Intel zainwestuje 20 miliardów dolarów w kilka fabryk produkujących mikroprocesory

Intel Corp (NASDAQ: INTC) ogłosiły plany dokonania wstępnej inwestycji o wartości 20 miliardów dolarów w budowę dwóch fabryk produkujących wysokiej jakości mikroprocesory w Ohio. Będzie to największa inwestycja, jaką do tej pory widziało Ohio ze strony jednego prywatnego inwestora, a dzięki niej powstanie do 3 000 miejsc pracy przy budowie.

Inwestycja pomoże firmie w zwiększeniu produkcji w celu zaspokojenia stale rosnącego popytu na ulepszone półprzewodniki. Ponadto Intel dołożył do budowy dodatkowe 100 milionów dolarów poprzez współpracę z grupami edukacyjnymi.

Schlumberge podaje solidne wyniki za IV kwartał 2021 r.

Akcje Schlumberger Limited (NYSE: SLB) zyskały w ciągu roku 20%, a w piątek spółka ogłosiła solidne wyniki za IV kwartał 2021 roku. Spółka zaraportowała przychody w wysokości 6,22 mld USD, co stanowiło wzrost o 12,5% r/r i pobiło szacunki o 130 mln USD.

Zysk na akcję non-GAAP był wyższy od szacunków o 0,02 USD i wyniósł 0,41 USD na akcję. Zysk na akcję po odliczeniu kredytów i obciążeń wzrósł o 0,05 USD, a marża EBITDA utrzymała się na wysokim poziomie 22,2%. Ponadto spółka zmniejszyła swoje zadłużenie o 2,8 mld USD w stosunku do końca ubiegłego roku.

Huntington nie osiąga szacunków za IV kw. 2021 r.

Huntington Bancshares Inc. (NASDAQ: HBAN) spadły w piątek o 10%, po tym jak wyniki za Q4 rozminęły się z prognozami. Huntington osiągnął zysk netto w wysokości 401 mln USD, czyli 0,26 USD na akcję. W tym samym kwartale ubiegłego roku zarobił 316 mln dolarów, czyli 0,27 dolara na akcję.

Według instytucji finansowej, przychody wzrosły o 33% w ujęciu rocznym. Analitycy prognozowali, że spółka wypracuje zysk w wysokości 0,3 USD na akcję przy przychodach na poziomie 1,69 mld USD. Spółka zanotowała 59% wzrost zysku netto w ujęciu rocznym w całym roku.

Peloton nie zawiesza produkcji swoich rowerów

Akcje Peloton Interactive Inc. (NASDAQ: PTON) zamknęły się 25% w dół w czwartek po doniesieniach, że firma zawiesza produkcję swoich bieżni i rowerów treningowych z powodu spadku popytu wśród konsumentów. W piątek, prezes John Foley zaprzeczył wszystkie informacje, określając je jako spekulacje.

Foley zapewnił pracowników w oficjalnym komunikacie, że firma nie popadnie w stan uśpienia produkcyjnego, a Connected Fitness będzie nadal istnieć. Potwierdził jednak, że firma szuka możliwości cięcia kosztów, w tym zwolnień.