Home » News » Aktualności rynkowe: Cztery akcje, które trafiły do mediów w czwartek

Aktualności rynkowe: Cztery akcje, które trafiły do mediów w czwartek

  • Mercedes-Benz nawiązuje współpracę z Luminar Technologies
  • American Airlines Group i Netflix publikują wyniki finansowe oraz przychody za IV kw. 2021 r.
  • Peloton zawiesza produkcję rowerów Peloton

Mercedes-Benz nabywa akcje Luminar Technologies

Akcje Luminar Technologies Inc. (NASDAQ: LAZR) wzrosły wczoraj o prawie 20% po ogłoszeniu umowy o współpracy z niemieckim producentem samochodów Mercedes-Benz. Zgodnie z warunkami umowy, niemiecki producent samochodów zakupi 1,5 miliona akcji Luminar.

Niemiecki producent samochodów ma na celu wykorzystanie technologii lidarowej Luminar w następnej generacji małych samochodów, według Luminar. Prezes firmy, Austin Russell, odrzucił podanie konkretnego harmonogramu, ale stwierdził, że nastąpi to w niedalekiej przyszłości. Luminar spodziewa się, że jego technologia lidarowa Iris wejdzie do produkcji jeszcze w tym roku.

American Airlines wykazuje stratę netto w wysokości 931 mln USD w IV kw. 2021 r.

American Airlines Group (NASDAQ: AAL) opublikowały wyniki za IV kwartał 2021 r. z przychodami w wysokości 9,4 mld USD i stratą netto w wysokości 931 mln USD, czyli 1,44 USD na akcję. Po odjęciu kosztów specjalnych strata netto była mniejsza o 10 mln dolarów i wyniosła 921 mln dolarów.

Strata netto firmy w całym roku obrotowym 2021 wyniosła 2 miliardy dolarów, czyli 3,09 dolara na akcję. Po wyłączeniu towarów specjalnych, suma ta wyniosła 5,4 mld USD. Przewoźnik przetransportował w tym roku ponad 160 mln pasażerów, wyprzedzając tym samym swoich konkurentów.

Peloton Interactive zawiesza produkcję rowerów Peloton

W czwartek, akcje Peloton Interactive Inc. (NASDAQ: PTON) spadły o 24% po tym, jak firma ogłosiła zawieszenie produkcji urządzeń do ćwiczeń z powodu spadku popytu konsumpcyjnego.

Według raportu CNBC, Peloton Bike zostanie usunięty z produkcji na około dwa miesiące, natomiast Tread około sześciu tygodni. Wstrzymanie produkcji rozpocznie się w lutym. Ogłoszenie pojawiło się po kilku dniach po tym, jak firma ogłosiła, że przestanie produkować Bike + do czerwca.

Netflix podaje zbyt niską prognozę wzrostu liczby użytkowników na I kwartał 2022 r.

Akcje Netflix (NASDAQ: NFLX) spadły w czwartek po godzinach o 10%, po tym jak spółka ogłosiła dobre wyniki za IV kwartał 2021 roku, ale podała gołębią prognozę wzrostu liczby użytkowników na I kwartał 2022 roku. Spółka podała przychody w wysokości 7,71 mld dolarów, co oznacza wzrost o 17% rok do roku oraz zysk netto w wysokości 607 dolarów lub 1,33 dolara na akcję.

W ostatnim kwartale Netflix dodał 8,3 mln płatnych klientów, co odpowiada konsensusowi szacunków, ale nie spełnia własnych oczekiwań na poziomie 8,5 mln.  Obecnie Netflix spodziewa się, że w pierwszym kwartale zdobędzie jedynie 2,5 mln nowych użytkowników, w porównaniu do 5,8 mln prognozowanych przez analityków.