HomeNewsNajlepsze REIT-y do kupienia w celu uzyskania dochodu z dywidendy

Najlepsze REIT-y do kupienia w celu uzyskania dochodu z dywidendy

Mircea Vasiu

Nieruchomości to alternatywna inwestycja preferowana przez inwestorów długoterminowych, którzy chcą zabezpieczyć swoje portfele przed rosnącą inflacją. REIT-y idą o krok dalej, ponieważ zapewniają stałą dywidendę.

Real Estate Investment Trust, czyli po prostu REIT, to spółka inwestująca w nieruchomości przynoszące dochód. Aby zostać REIT-em, spółka musi spełnić szereg warunków, takich jak wypłacanie akcjonariuszom ponad 75% dochodu podlegającego opodatkowaniu w formie dywidendy lub uzyskiwanie co najmniej 75% dochodu brutto z odsetek od kredytów hipotecznych, czynszów lub sprzedaży nieruchomości.

REIT to alternatywa dla posiadania nieruchomości, która oferuje inwestorom dostęp do rynku nieruchomości po niskiej cenie. Ponieważ REIT-y wypłacają większość swoich dochodów w formie dywidendy, a jednocześnie działają jako zabezpieczenie przed inflacją ze względu na ekspozycję na sektor nieruchomości, zapewniają stabilność i dywersyfikację portfela.

Jakie są zatem najlepsze REIT-y do kupienia? Oto trzy propozycje: Prologis, American Tower i Crown Castle.

Prologis

Prologis (NYSE:PLD) jest największym na świecie funduszem typu REIT. Jest właścicielem i operatorem magazynów i centrów dystrybucyjnych w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji, a jej kapitalizacja rynkowa przekracza 110 mld dolarów.

Rentowność dywidendy za rok 2022 wynosi 1,73%, a szacuje się, że spółka zarobi 3,28 USD na akcję w 2022 roku i 6,68 USD w 2026 roku.

American Tower

American Tower (NYSE:AMT) to wyspecjalizowany REIT koncentrujący się na obsłudze obiektów komunikacyjnych. Spółka wypłaca kwartalną dywidendę, a w ciągu ostatnich 10 lat zwiększała roczną dywidendę.

Cena akcji American Tower spadła o około -10% YTD, ale analitycy pozostają optymistami co do zdolności kursu akcji do odbudowy. Na przykład, spośród 36 analityków zajmujących się akcjami, 24 wydało rekomendacje kupna, a 11 neutralne. Tylko 1 analityk wydał rekomendację sprzedaj.

Crown Castle

Crown Castle (NYSE:CCI) to kolejny wyspecjalizowany REIT koncentrujący się na komunikacji. Dokładniej mówiąc, oferuje dostęp do infrastruktury bezprzewodowej poprzez długoterminowe kontrakty.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy kurs akcji Crown Castle zyskał około 6,25%, a rentowność dywidendowa wynosi 3,05%.