HomeNewsNajlepsze akcje sektora lotniczego i obronnego do kupienia w kwietniu 2022: HEI, TXT i LMT

Najlepsze akcje sektora lotniczego i obronnego do kupienia w kwietniu 2022: HEI, TXT i LMT

Mircea Vasiu

Akcje sektora lotniczego i obronnego to dobry sposób na dywersyfikację portfela w przypadku konfliktów między narodami. Jakie są zatem najlepsze akcje sektora lotniczego i obronnego do kupienia w kwietniu?

Od czasu rozpoczęcia konfliktu między Rosją a Ukrainą, uwaga inwestorów zwróciła się w kierunku akcji sektora lotniczego i obronnego. Dzieje się tak dlatego, że akcje te mają tendencję do osiągania dobrych wyników w momencie wybuchu wojny, a także wypłacają dywidendę.

Jakie są zatem najlepsze akcje sektora lotniczego i obronnego do kupienia w kwietniu? Oto trzy nazwy, które warto wziąć pod uwagę: Heico Corporation, Textron i Lockheed Martin Corporation.

Heico Corporation

Heico Corporation (NYSE:HEI) została założona w 1957 r. i ma siedzibę na Florydzie. Wytwarza produkty dla przemysłu lotniczego i obronnego, takie jak części zamienne do komponentów lotniczych.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy cena akcji wzrosła o ponad 17%, a Heico wypłaca dywidendę – stopa zwrotu z dywidendy wynosi 0,12%, a 5-letnia stopa wzrostu wynosi 15,64%. Heico zwiększało roczną dywidendę przez ostatnie osiem lat z rzędu.

Spółka działa z marżą zysku brutto wynoszącą 39,17%, wyższą od mediany sektora o 35,46%. Również marża EBIT za ostatnie dwanaście miesięcy przewyższa marżę sektora o ponad 120%.

Textron

Firma Textron (NYSE:TXT) została założona w 1923 roku i zajmuje się produkcją i sprzedażą m.in. samolotów z silnikami tłokowymi. Dostarcza również komponenty wojskowe i obsługuje rządy na całym świecie.

Textron wypłaca niewielką dywidendę, a w ciągu ostatnich pięciu lat cena akcji wzrosła o 46,82%. Większość analityków (15 z 22) ocenia kurs akcji spółki Textron jako kupujący, natomiast 7 analityków wydało ocenę neutralną. Żaden analityk nie wystawił rekomendacji sprzedaży dla akcji.

Przy obecnym kursie giełdowym wartość firmy Textron wynosi 15,33 mld USD, a wartość przedsiębiorstwa sięga 17,56 mld USD.

Lockheed Martin Corporation

Lockheed Martin Corporation (NYSE:LMT) została założona w 1912 r. i jest jedną z największych firm przemysłu lotniczego i obronnego na świecie. Zatrudnia ponad 100 000 osób, a jej rentowność dywidendowa wynosi 2,46%.

Ponadto wskaźnik wypłaty dywidendy wynosi 38,9%, a Lockheed Martin zwiększał roczną dywidendę w ciągu ostatnich dwudziestu lat z rzędu. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy cena akcji wzrosła o ponad 20%.