HomeNewsNajlepsze 3 akcje aluminium do kupienia, gdy cena metalu rośnie

Najlepsze 3 akcje aluminium do kupienia, gdy cena metalu rośnie

Mircea Vasiu

Metale cieszą się dużym popytem, ponieważ wojna rosyjsko-ukraińska jeszcze bardziej zakłóca łańcuchy dostaw. Jakie są zatem najlepsze akcje aluminium, które można kupić, gdy cena tego metalu gwałtownie rośnie?

Ceny metali sięgają zenitu, ponieważ silny popyt powoduje ich wzrost. Konflikt na linii Rosja-Ukraina jeszcze bardziej nasilił zakłócenia w łańcuchach dostaw, co spowodowało wzrost cen.

Weźmy na przykład nikiel. Zaledwie wczoraj jego cena skoczyła o 30%. Aluminium również znajduje się w trendzie wzrostowym – cena za tonę wzrosła prawie trzykrotnie w ciągu ostatnich kilku lat.

Jakie są zatem najlepsze akcje aluminium, które warto kupić, gdy cena tego metalu rośnie? Oto trzy z nich: Alcoa, Arconic i Constellium.

Alcoa

Alcoa (NYSE:AA) to amerykański producent aluminium, którego wartość według aktualnej ceny giełdowej wynosi ponad 16 mld USD. Cena akcji była na rollercoasterze w ostatnich latach, jak pandemia COVID-19 poważnie wpłynęła na popyt na aluminium.

Jednak ostatnio akcje Alcoa płoną, osiągając rekordowe poziomy, gdy akcje w innych segmentach rynku tankują.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy cena akcji Alcoa wzrosła o ponad +190%, a spółka wypłaca kwartalną dywidendę.

Arconic

Arconic (NYSE:ARCN) jest kolejnym producentem aluminium ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie, gdy ceny aluminium po zaostrzeniu sankcji Rosji poszybowały do rekordowych poziomów, ten założony w 1888 roku producent aluminium jest interesującą opcją do dodania do portfela w celu uzyskania ekspozycji na rynek aluminium.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy cena akcji Arconic nie zmieniała się, a wskaźnik P/E znajduje się obecnie poniżej mediany dla sektora.

Constellium

Constellium (NYSE:CSTM) jest producentem aluminium z siedzibą we Francji, prowadzącym działalność na skalę międzynarodową. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy cena akcji wzrosła o 17,79%, a przy obecnej cenie kapitalizacja rynkowa spółki wynosi 2,53 mld USD, a wartość przedsiębiorstwa 4,8 mld USD.