Home » News » Londyn otwarty: Giełda rośnie przed listami płac

Londyn otwarty: Giełda rośnie przed listami płac

News Team

Giełdy w Londynie wzrosły w piątek na początku handlu, gdy inwestorzy z zaciekawieniem śledzili publikację najnowszego raportu o zatrudnieniu w USA poza rolnictwem.

O godzinie 08:20 GMT indeks FTSE 100 wzrósł o 0,1% do poziomu 7.521,02.

Raport o płacach za listopad zostanie opublikowany o godzinie 13:30 GMT, wraz ze stopą bezrobocia i średnimi zarobkami.

Analityk CMC Markets, Michael Hewson, powiedział: „Oczekuje się, że w listopadzie zostanie utworzonych 183 tys. stanowisk pracy, należy jednak również pamiętać, że wiele dodatkowych stanowisk pracy ma miejsce w tygodniach poprzedzających Święto Dziękczynienia i okres Bożego Narodzenia, co może przynieść widoczne liczby wejdź wyżej.

„Bez względu na to, jaką liczbę otrzymamy, dużym zaskoczeniem byłoby zobaczenie jakichkolwiek dowodów na pęknięcie na amerykańskim rynku pracy po tej stronie 2024 r., przy współczynniku aktywności zawodowej na niezmienionym poziomie 62,7% i stopie bezrobocia na poziomie 3,9%.

Na rynkach akcji notowania Sainsbury’s zyskały na wartości dzięki podwyższeniu ratingu Goldman Sachs do „kupuj” z „neutralnego”.

Dystrybutor materiałów budowlanych Grafton Group zebrał siły po tym, jak oznajmił, że przedłużył program skupu akcji do końca maja 2024 r., pierwotnie planując jego wygaśnięcie na koniec stycznia.

Internetowa platforma transakcyjna IG Group zyskała na popularności po ogłoszeniu mianowania Breona Corcorana – byłego dyrektora generalnego Paddy Power Betfair – na nowego dyrektora generalnego.

Właściciel Paddy Power, firma Flutter, zyskała na popularności, potwierdzając, że pracuje nad notowaniem na nowojorskiej giełdzie w styczniu, ale jednocześnie nie będzie wycofywać spółki z giełdy w Londynie.

Z drugiej strony, spółka wydobywcza Anglo American była w szoku, twierdząc, że zamierza obniżyć koszty operacyjne o około 1 miliard dolarów do końca 2024 roku, ograniczając produkcję o około 4%, ponieważ krótkoterminowe ograniczenia i niestabilne warunki rynkowe w dalszym ciągu negatywnie wpływają na zyski.

Spółka Imperial Brands spadła w wyniku obniżenia oceny RBC Capital Markets do „wyników w sektorze” z „wyższych wyników”, co wskazywało na silne, lepsze wyniki w porównaniu z British American Tobacco.

Firma budująca domy Berkeley Group upadła po tym, jak stwierdziła, że zdecydowała się nie inwestować w żadne nowe inwestycje ze względu na niekorzystne otoczenie planistyczne i regulacyjne i zamiast tego skupić się na „siły finansowej” po wzroście zysków w pierwszej połowie.

Zysk przed opodatkowaniem za sześć miesięcy kończących się 31 października wzrósł o 4,6% do 298 mln funtów, przy marży operacyjnej utrzymującej się na stałym poziomie 19,5%. Jednak wartość zastrzeżeń spadła o jedną trzecią ze względu na wpływ podwyższonych stóp procentowych oraz utrzymującej się „podwyższonej zmienności politycznej i makro”, podała spółka.

Source: https://buystocks.co.uk/news/london-open-stocks-nudge-up-ahead-of-payrolls/