Home » News » Kupować czy sprzedawać akcje Pfizer przed publikacją wyników za I kwartał 2022 r.?

Kupować czy sprzedawać akcje Pfizer przed publikacją wyników za I kwartał 2022 r.?

Pfizer przedstawia dziś raport finansowy za I kw. 2022 r. Od początku roku cena akcji spadła o ponad 14%, ponieważ inwestorzy uciekali od akcji z powodu zaostrzenia warunków finansowych.

Dziś o 10:00 rano ET Pfizer, jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie, przedstawi wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 roku. Przed ogłoszeniem wyników cena akcji spada o ponad 14% YTD, ponieważ akcje mają za sobą słaby początek z powodu zaostrzenia warunków finansowych.

Fed dokonał już jednej podwyżki stóp procentowych i przygotowuje się do kolejnych. Co więcej, zamierza rozpocząć sprzedaż obligacji zakupionych w ramach programu luzowania ilościowego. 

W związku z tym inwestorzy uciekali od ryzykownych aktywów, takich jak akcje, ponieważ rentowność wzrosła. 

W związku z tym cena akcji firmy Pfizer spadała wraz z całym rynkiem. Inwestorzy mogą jednak rozważyć zakup akcji firmy Pfizer z co najmniej kilku powodów. 

Po pierwsze, jest to spółka wypłacająca dywidendę. W związku z tym każdy spadek ceny akcji jest osładzany przez wypłaty dywidendy. 

Po drugie, wskaźnik P/E pokazuje, że wycena spółki jest atrakcyjna. 

Akcjonariusze Pfizer oczekują EPS na poziomie 6,84 USD w 2022 r.

Inwestorzy oczekują, że w 2022 r. zysk na akcję (EPS) wyniesie 6,84 USD. Pfizer jest jedną z tych firm farmaceutycznych, które odniosły sukces, gdy świat stanął w obliczu bezprecedensowego kryzysu podczas pandemii COVID-19. 

Szczepionka COVID-19 była odpowiedzialna za znaczną część zysków firmy i przyczyniła się również do wzrostu świadomości marki. 

Co pokazuje wykres dzienny?

W ostatnich dniach notowań w 2021 r. cena akcji spółki Pfizer przekroczyła poziom 60 USD i od tego czasu podlega korekcie. Dwukrotnie napotkał dynamiczne wsparcie i jak na razie utrzymuje się powyżej niego. 

Dzienne zamknięcie poniżej linii trendu wzrostowego sygnalizuje dalsze osłabienie, natomiast jeśli wsparcie się utrzyma, nastawienie pozostaje bycze. 

Co analitycy mówią o cenie akcji firmy Pfizer?

Analitycy są w większości nastawieni byczo. W kwietniu Citigroup utrzymała rekomendację “trzymaj” z ceną docelową dla kursu akcji firmy Pfizer na poziomie 57 USD/akcję.