Home » News » Jeśli wsparcie akcji Microsoft nie powiedzie się, oto kiedy kupić

Jeśli wsparcie akcji Microsoft nie powiedzie się, oto kiedy kupić

Na najniższym poziomie w tym tygodniu akcje Microsoftu spadły o ponad 31,5% w stosunku do rekordowego poziomu. To najgorszy spadek od ponad dekady.

Ostatnie notowania giełdowe były trudną do przełknięcia pigułką dla byków Microsoft Corporation (NASDAQ: MSFT).

Zaledwie kilka miesięcy temu Alphabet Inc (GOOGL) (GOOG), Microsoft i Apple Inc (NASDAQ: AAPL) były względnymi liderami wśród technologii megacap. Byli najlepsi z tej grupy i całkiem dobrze znosili presję sprzedaży w porównaniu z rówieśnikami.

Teraz w tej grupie pozostaje tylko Apple (i obecnie dołączył do niego Tesla Inc (NASDAQ: TSLA)).

Microsoft odnotował w większości solidne wyniki kwartalne, a nawet w tym tygodniu przyniósł 10% wzrost dywidendy.

Jak dotąd jednak nie miało to znaczenia, ponieważ akcje Microsoftu odnotowały we wtorek nowe 52-tygodniowe minima. Spójrzmy na wykres.

Kiedy kupować akcje Microsoft

Tygodniowy wykres akcji firmy Microsoft. Wykres dzięki uprzejmości TrendSpider.com.

Wróciłem przez ostatnie 12 lat, do 2010 roku. W tym momencie Microsoft jeszcze nie przebił się przez swój szczyt z epoki dot-comów, ale większość jego dużych spadków mieściła się w zakresie od 15% do 20%.

Poza tymi cofnięciami wyróżniają się tylko dwie: korekta 28% w 2010 r. i 30,5% korekta na dołkach Covid w marcu 2020 r.

Są tylko dwa cofnięcia przekraczające 30% – korekta covid i teraz.

Na najniższym poziomie w tym tygodniu akcje Microsoftu spadły o 31,5% w stosunku do najwyższego poziomu w historii. Tak więc tego typu korekta jest niezwykła, przynajmniej w porównaniu z ostatnimi tuzinami lat.

Chociaż wycofanie było trudne, poziomy są teraz jasne.

Akcje balansują obecnie na poziomie 240 dolarów. To 50% zniesienie z najwyższego poziomu wszechczasów do najniższego poziomu w marcu 2020 r. To także miejsce, w którym w czerwcu wszedł do gry tegoroczny dołek.

Jeśli ten poziom się utrzyma, chcę zobaczyć, jak Microsoft radzi sobie z odbiciem do 250 USD. Powyżej to otwiera drzwi do 10-tygodniowej i 21-tygodniowej średniej kroczącej w przedziale od niskich do średnich 260 USD.

Z drugiej strony, przerwa i zamknięcie poniżej 240 USD może otworzyć drzwi do obszaru od 215 do 225 USD.

Chociaż jest to szeroki zakres, zmienność będzie wysoka i musimy zdawać sobie sprawę z kluczowych stref, a nie z najniższych poziomów.

W każdym razie ta strefa o szerokości 10 USD zawiera 200-tygodniową średnią kroczącą, 61,8% zniesienia i poziom wybicia z 2021 r. w pobliżu 225 USD.

Co jest warte, rozszerzenie obecnego zakresu o 161,8% w dół (mierzone od góry „D” do dołu „C”) wchodzi w grę w okolicach 210 USD.

Chociaż oznaczałoby to spadek akcji Microsoftu o około 40% w stosunku do szczytu, myślę, że jest to obszar, w którym długoterminowe byki są popychane do kupowania akcji, a nie do ich sprzedaży, biorąc pod uwagę, jak dobrym aktywem jest ta firma.

W tym sensie jest bardzo podobny do konfiguracji w Alphabecie.