Home » News » Japonia prowadzi wzrosty na giełdach azjatyckich przed zeznaniami Powella.

Japonia prowadzi wzrosty na giełdach azjatyckich przed zeznaniami Powella.

News Team

Średnia giełdowa Nikkei 225 osiągnęła rekord, zwiększając roczne zyski do ponad 23%. Indeksy akcji w Australii również wzrosły, podobnie jak kontrakty terminowe na akcje USA po tym, jak indeks S&P 500 zamknął się w poniedziałek o 0,1%, ustanawiając swój 35. najwyższy poziom w tym roku. Akcje w Chinach kontynentalnych i Hongkongu spadły, podczas gdy dolar umocnił się w stosunku do większości głównych rynków.

Traderzy skupiają uwagę na zeznaniach Powella, które rozpoczną się we wtorek, w celu uzyskania wskazówek na temat perspektyw Rezerwy Federalnej. Grozi mu presja ze strony ustawodawców, którzy niecierpliwie patrzą na obniżki stóp procentowych, oraz innych osób niezadowolonych z najnowszego planu Fed mającego na celu zwiększenie wymogów kapitałowych dla pożyczkodawców z Wall Street. Jak wynika z danych dotyczących swapów zebranych przez Bloomberg, rynki wyceniają szansę na dwie obniżki stóp procentowych w tym roku, przy czym prawdopodobieństwo pierwszej obniżki stóp procentowych we wrześniu wynosi około 70%.

„W związku z ostatnimi oznakami słabszego wzrostu gospodarczego i osłabienia rynku pracy rynki będą uważnie obserwować, czy Powell daje jakiekolwiek wskazówki dotyczące terminu obniżek stóp procentowych” – powiedziała Carol Kong, strateg w Commonwealth Bank of Australia w Sydney. „Ceny rynkowe za wrześniową obniżkę mogą wzrosnąć, a dolar amerykański może jeszcze bardziej spaść, jeśli komentarze Powella zostaną odebrane jako gołębie”.

W Chinach inwestorzy z niecierpliwością czekają na jedno z największych corocznych spotkań politycznych w kraju, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Istnieją również niepewności co do ujawnionych w poniedziałek nowych operacji banku centralnego związanych z płynnością, w związku z tym, że ustawodawcy zaostrzyli kontrolę nad stopami procentowymi i przejęli większą kontrolę nad krótkoterminowymi kosztami pożyczek. Inwestorzy odczytali to posunięcie tak, jakby PBOC właśnie podniósł stopy procentowe, powodując wyprzedaż na rynku obligacji.

Czerwcowy wskaźnik CPI w Chinach zostanie opublikowany w środę, a analitycy ankietowani przez Securities Daily spodziewają się wzrostu w porównaniu z rokiem ubiegłym ze względu na wzrost cen wieprzowiny.

W Australii pesymizm konsumentów pogłębił się w lipcu, gdy gospodarstwa domowe zaniepokoiły się perspektywą dalszych podwyżek stóp procentowych w związku z tym, że inflacja okazała się bardziej sztywna niż oczekiwano. Australijskie obligacje odzwierciedlały poniedziałkowe ruchy skarbu państwa, przy czym krótkoterminowe obligacje radziły sobie gorzej niż dłuższe.

Długie nastawienie

Według Thomasa Tzitzourisa ze Strategas wydaje się, że rynki obligacji rozpoczynają drugą połowę 2024 r. z długim nastawieniem, ponieważ dane gospodarcze słabną w miarę zbliżania się obniżek stóp procentowych na jesieni. Pomimo długiego pozycjonowania istnieją wstępne oznaki powrotu szortów, powiedział.

„Kiedy analizujemy dane pozycjonujące, widzimy rynek, który pomimo długiego nastawienia w oczekiwaniu na obniżki, nie jest w pełni przekonany, że tak się stanie w związku z powolnym powrotem na rynek krótkich pozycji” – powiedział Tzitzouris.

Indeks S&P 500 osiągnął w poniedziałek poziom 5570, przed zeznaniami Powella i stanowiskiem inwestorów dotyczącym zysków niektórych z największych amerykańskich banków, które w piątek nieoficjalnie rozpoczynają sezon sprawozdawczy za drugi kwartał. Oczekiwania wobec sezonu rosną. Podwyższenia szacunków zysków przez analityków przewyższyły liczbę obniżek, a prognozy 12-miesięcznych zysków forward są najwyższe w historii.

John Stoltzfus z Oppenheimer Asset Management powiedział, że solidne perspektywy zysków i odporna gospodarka mogą wspierać wyższe wyceny. Podniósł swój cel na koniec roku dla S&P 500 do 5900. Scott Rubner twierdzi, że w Goldman Sachs Group Inc. poprzeczka wyników korporacyjnych jest wysoko, a oczekiwania są już wygórowane.

„Ponieważ w tym tygodniu rozpoczyna się sezon wyników, inwestorzy powinni być przygotowani na pewne„ wzburzenie ”, ale rynek prawdopodobnie ponownie wzrośnie, gdy spółki wznowią wykupy akcji własnych” – powiedział Mark Hackett z Nationwide.

Jeśli chodzi o surowce, ropa naftowa niewiele się zmieniła po dwudniowym spadku, ponieważ wydawało się, że huragan Beryl nie spowoduje poważnych zakłóceń w infrastrukturze naftowej w Teksasie. W poniedziałek cena złota ustabilizowała się po największym spadku od dwóch tygodni.

Source: https://buystocks.co.uk/news/japan-leads-gains-in-asian-stocks-before-powell-testimony/