HomeNewsInformacje rynkowe: Pięć akcje, które trafiły do mediów we wtorek

Informacje rynkowe: Pięć akcje, które trafiły do mediów we wtorek

Ruchi Gupta

  • Chipotle zamierza powiększyć liczbę swoich restauracji
  • Pfizer ma zróżnicowane wyniki za IV kwartał, a Harley-Davidson zaskakuje wynikami
  • Peleton prezentuje nowego CEO, a BP ogłasza program zakupu akcji

Chipotle Mexican Grill chce rozszerzyć liczbę restauracji w Ameryce Północnej

Akcje Chipotle Mexican Grill Inc. (NYSE: CMG) skoczyły o 10% po godzinach po ogłoszeniu rekordowych wyników za IV kwartał 2021 roku. Sieć restauracji chce rozszerzyć swój Footprint w Ameryce Północnej do ponad 7000 restauracji.

Spółka miała skorygowany zysk na akcję w wysokości 5,58 USD przy przychodach w wysokości 1,96 mld USD, co oznacza wzrost o 22% r/r. Według ankiety przeprowadzonej przez FactSet zysk wyniósł 5,25 USD, a przychody były zgodne z oczekiwaniami spółki.

Pfizer ogłasza zróżnicowane wyniki za IV kwartał 2021 r.

Pfizer Inc. (NYSE: PFE) odnotowały w IV kwartale 2021 roku zysk w wysokości 1,08 USD na akcję, przebijając prognozy analityków na poziomie 0,88 USD na akcję. Spółka podała przychody w wysokości 23,8 mld USD, co jest wynikiem gorszym od szacunków na poziomie 24,7 mld USD. Wzrost przychodów w IV kwartale wynikał ze wzrostu operacyjnego pomniejszonego o wkłady z Commimaty i Paxlovoidu.

W ciągu całego roku Pfizer wypracowały skorygowany zysk w wysokości 4,42 USD na akcję rozwodnioną przy przychodach w wysokości 81,3 mld USD, co oznacza wzrost o 92% w ujęciu rok do roku.

Peloton przedstawia nowego CEO

Spółka Peloton Interactive Inc. (NASDAQ: PTON) wzrosła o 20% po ogłoszeniu Barry'ego McCarthy'ego jako nowego CEO spółki, z dniem 9 lutego 2022 roku. Ogłoszenie to ukryło złe wiadomości, które obejmowały negatywne wyniki finansowe za II kwartał 2022 roku i niedźwiedzie perspektywy.

Inne wydarzenia obejmowały wiadomości, że giganci tacy jak Nike i Amazon są zainteresowani nabyciem producenta rowerów treningowych. Analityk Wedbush Dan Ives spodziewa się, że Apple weźmie udział w licytacji Pelotona. Ives uważa, że Peloton może zostać sprzedany teraz, gdy poprzedni prezes Foley został zastąpiony.

BP ogłasza program zakupu akcji o wartości 1,5 mld USD

BP Plc (NYSE: BP) zanotowały przedpremierowy skok po ogłoszeniu dobrych wyników za IV kw. 2021 r. oraz programu zakupu akcji o wartości 1,5 mld USD. Spółka jest zaangażowana w zwiększanie zysków akcjonariuszy, a oprócz programu zakupu akcji, spółka zadeklarowała również kwartalną dywidendę w wysokości 0,0546 USD na akcję.

Gigant naftowy podał, że jego zysk z tytułu kosztów odtworzenia wyniósł 4,07 mld USD, co oznacza znaczny wzrost z 115 mln USD rok temu. Bazowy zysk RC wyniósł 12,82 mld dolarów.

Harley-Davidson zaskakuje wynikami za IV kwartał

Akcje Harley-Davidson Inc. (NYSE: HOG) wzrosły o prawie 15% po tym, jak firma motocyklowa ogłosiła nieoczekiwany zysk za czwarty kwartał. Zysk netto wyniósł 21,6 mln USD lub 0,14 USD na akcję, a w ujęciu skorygowanym spółka zarobiła 0,15 USD na akcję.

W IV kwartale spółka miała przychody w wysokości 1,016 mld dolarów w stosunku do 725 mln dolarów rok wcześniej. Analitycy ankietowani przez FactSet prognozowali stratę na akcję w wysokości 0,32 USD przy przychodach 669 mld USD.