Home » News » Grupa SGX uruchomi kwity depozytowe w ramach powiązania DR z giełdą w Tajlandii

Grupa SGX uruchomi kwity depozytowe w ramach powiązania DR z giełdą w Tajlandii

News Team

Singapore Exchange (Grupa SGX) ogłosiła dzisiaj, że 30 maja 2023 r. wprowadzi na rynek nowy produkt, Singapore Depository Receipts (SDR1) w ramach połączenia Tajlandia-Singapur DR. Memorandum of Understanding (MOU) zostanie również podpisane w celu zaznaczenia partnerstwa między SGX Group a Tajlandzką Giełdą Papierów Wartościowych (SET) w ramach połączenia DR. Jest to pierwsza współpraca DR na poziomie wymiany w ASEAN, pokazująca ważny krok naprzód w poprawie połączeń regionalnych. Ta współpraca wykorzystuje mocne strony dwóch dobrze ugruntowanych giełd, aby promować więcej wspólnych inwestycji i możliwości biznesowych zarówno dla giełd, jak i ich uczestników rynku.

SGX Group wprowadza SDR, aby zapewnić singapurskim inwestorom bardziej efektywny dostęp do rynków regionalnych. Inwestorzy mogą handlować SDR za pośrednictwem swoich lokalnych brokerów, uzyskując większą ekspozycję na papiery wartościowe notowane za granicą i ciesząc się większą wygodą handlu za pośrednictwem zwykłej platformy. Te SDR będą przedmiotem obrotu na rynku papierów wartościowych SGX w lokalnych godzinach handlu iw dolarach singapurskich.

Inauguracyjne SDR są emitowane przez Phillip Securities Pte Ltd i odzwierciedlają udziały beneficjentów rzeczywistych w bazowych papierach wartościowych2 Airports of Thailand (AOT), CP All (CPALL) oraz PTT Exploration & Production (PTTEP), które wchodzą w skład wskaźnika referencyjnego SET50 Indeks.

Loh Boon Chye, dyrektor generalny SGX Group, powiedział: „To była dla nas ekscytująca podróż, kiedy pracowaliśmy razem z SET, aby urzeczywistnić nasz SDR w ramach DR Linkage. ASEAN coraz częściej pojawia się jako temat inwestycyjny wśród inwestorów. Dzięki lepszej łączności między Singapurem a Tajlandią inwestorzy mogą teraz poszerzyć swoje horyzonty inwestycyjne i uczestniczyć w potencjale wzrostu ASEAN. Jestem optymistą, że SDR pobudzi większy udział transgraniczny i stworzy więcej ożywienia na naszych rynkach kapitałowych, a DR Linkage będzie katalizatorem do zainicjowania dalszej współpracy między giełdami w tym regionie”.

Pakorn Peetathawatchai, prezes SET, powiedział: „Uruchomienie Tajlandia-Singapur DR Linkage to kamień milowy dla obu giełd. W miarę ewolucji potrzeb inwestorów, powiązanie ułatwia inwestorom dostęp z jednego rynku bezpośrednio do drugiego w lokalnej walucie, zapewniając większą płynność i efektywność cenową. Ta współpraca jest częścią naszego zaangażowania w rozwój łączności między giełdami w ASEAN. Jestem przekonany, że połączenie będzie kluczową platformą łączącą świat z tym regionem”.

Luke Lim, dyrektor zarządzający Phillip Securities Pte Ltd (członek PhillipCapital), powiedział: „Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być pierwszym emitentem kwitów depozytowych SGX w Singapurze w ramach połączenia Tajlandia-Singapur DR. W PhillipCapital napędza nas pragnienie lepszej obsługi naszych inwestorów i zdajemy sobie sprawę, że obecnie inwestorzy mają szeroki wybór inwestycji, a także wysokie oczekiwania co do potencjalnych możliwości handlowych. Te nowe SDR oferują singapurskim inwestorom nowe możliwości inwestowania na rynku tajskim”.

Source: https://buystocks.co.uk/news/sgx-group-to-launch-depository-receipts-under-dr-linkage-with-stock-exchange-of-thailand/