Home » News » Applied Materials zainwestuje 4 miliardy dolarów w centrum badań chipów w Dolinie Krzemowej

Applied Materials zainwestuje 4 miliardy dolarów w centrum badań chipów w Dolinie Krzemowej

News Team

Amerykański producent narzędzi półprzewodnikowych Applied Materials Inc (NASDAQ: AMAT) w poniedziałek powiedział, że planuje wydać do 4 miliardów dolarów na centrum badawcze w sercu Doliny Krzemowej, aby przyspieszyć postęp w produkcji półprzewodników.

Centrum, które będzie miało siedzibę w Sunnyvale w Kalifornii, zostanie uruchomione w 2026 roku i stworzy do 2000 miejsc pracy inżynierów, powiedział Applied, który jest największym na świecie producentem narzędzi używanych do produkcji chipów.

W ciągu pierwszej dekady obiekt będzie prowadził prace badawcze o wartości około 25 miliardów dolarów, skupiając pracowników z uniwersytetów badawczych i głównych producentów chipów, takich jak Intel Corp (NASDAQ: INTC), Taiwan Semiconductor Manufacturing Co i Samsung Electronics (OTC: SSNLF) Co Ltd, między innymi inni.

Ogłoszenie pojawia się, gdy Stany Zjednoczone próbują przywrócić zaawansowaną produkcję półprzewodników, przy czym w zeszłym roku uchwalono środek o wartości 52 miliardów dolarów.

Applied Materials powiedział, że nowy obiekt, zwany Centrum Innowacji i Komercjalizacji Sprzętu i Procesów (EPIC), będzie miał wielkość ponad trzech boisk do futbolu amerykańskiego. Applied powiedział, że zainwestuje w to przez siedem lat i chce dotacji od rządu za pośrednictwem CHIPS and Science Act.

„Absolutnie zamierzamy iść naprzód. Skala tego, jak szybko inwestujemy, będzie powiązana z zachętami rządowymi” – powiedział Reuterowi Gary Dickerson, dyrektor generalny Applied Materials. „Ekonomia tego jest przekonująca, jeśli chodzi o przyspieszenie technologicznych map drogowych dla naszych klientów, a także dla Applied”.

Wzięcie pomysłów z uniwersytetów badawczych i przekształcenie ich w narzędzia używane w fabrykach może zająć wiele lat, mówi kierownictwo Applied. Umieszczając uniwersytety i producentów chipów pod jednym dachem z Applied, firma ma nadzieję skrócić ten czas o prawie jedną trzecią, zlecając tym trzem grupom równoległe wykonywanie niektórych prac.

Oczekuje się, że wiceprezydent USA Kamala Harris weźmie udział w wydarzeniu Applied Materials w Dolinie Krzemowej, na którym zostanie ogłoszone centrum, wraz z czołową kadrą kierowniczą głównych firm chipowych.

Wyżsi urzędnicy administracji informujący media przed wydarzeniem powiedzieli, że Departament Handlu otrzymał ponad 300 deklaracji zainteresowania 39-miliardową częścią ustawy CHIPS Act na zachęty produkcyjne. Powiedzieli, że szczegóły dotyczące wymogów aplikacyjnych na 11 miliardów dolarów przeznaczonych na obiekty badawcze pojawią się wczesną jesienią.

Source: https://buystocks.co.uk/news/applied-materials-to-invest-4-billion-in-silicon-valley-chip-research-center/