Home » News » Giełdy w Europie mieszane w oczekiwaniu na decyzję Fed; H&M w dół o 10%

Giełdy w Europie mieszane w oczekiwaniu na decyzję Fed; H&M w dół o 10%

News Team

W środę rano na giełdach europejskich panowały mieszane uczucia, gdy rynki światowe oczekiwały ostatniej decyzji amerykańskiej Rezerwy Federalnej w sprawie polityki pieniężnej i analizowały zyski przedsiębiorstw.

O godzinie 11:00 czasu londyńskiego regionalny indeks Stoxx 600 utrzymał się na stałym poziomie, oddalając się od wcześniejszych wzrostów. Indeks zamknął się we wtorek na najwyższym poziomie od dwóch lat. Ruchy w sektorze były ograniczone, banki wzrosły o 0,8%, a akcje detaliczne spadły o 1,9%.

Przed otwarciem opublikowano lawinę wyników spółek, od firm farmaceutycznych Novo Nordisk i Novartis, banku Santander i sprzedawcy detalicznego H&M.

Akcje Novo Nordisk zwyżkowały o ponad 3% na początku handlu, przed ograniczeniem zysków, po tym, jak duńska firma przekroczyła oczekiwania w związku z rosnącym popytem na lek odchudzający Wegovy i lek przeciwcukrzycowy Ozempic.

Tymczasem H&M spadł o 10% po niespodziewanym ogłoszeniu nowego dyrektora generalnego i nieuwzględnieniu prognozy zysków operacyjnych.

Według narzędzia CME FedWatch rynek kontraktów terminowych na fundusze Fed wycenił prawie 98% prawdopodobieństwo, że bank centralny pozostawi stopy procentowe na niezmienionym poziomie w tym miesiącu.

Inwestorzy będą szukać wskazówek na temat zmian w nastawieniu banku centralnego w jego komunikacie po posiedzeniu oraz w uwagach prezesa Fed Jerome’a Powella.

Rynki Azji i Pacyfiku wypadły przed decyzją Fed w sprawie stóp procentowych, a inwestorzy ocenili mnóstwo danych ekonomicznych z całego regionu, w tym Chin i Australii.

Source: https://buystocks.co.uk/news/europe-stocks-mixed-as-markets-await-fed-decision-hm-down-10/