Home » News » Giełda dzisiaj: Dow spada o 643 punkty wraz ze wzrostem rentowności skarbu państwa

Giełda dzisiaj: Dow spada o 643 punkty wraz ze wzrostem rentowności skarbu państwa

Akcje wzrostowe były dziś jednymi z największych przegranych, ponieważ rentowność obligacji rządowych gwałtownie wzrosła.

Akcje wyprzedały się ostro w poniedziałek, ponieważ 10-Year Treasury Yield nadal rosła. Rentowność tej uważnie obserwowanej obligacji rządowej wzrosła o 4 punkty bazowe do 3,029% – oznaczając swój pierwszy skok powyżej progu 3% od końca lipca. (Punkt bazowy to jedna setna punktu procentowego).

Niepewność co do harmonogramu podwyżek stóp przez Rezerwę Federalną – a konkretnie „jak długo?” i „o ile?” narracje – przeraża inwestorów, z komentarzami urzędników banku centralnego w zeszłym tygodniu wskazującymi na możliwość trzeciego z rzędu wzrostu o 75 punktów bazowych na wrześniowym posiedzeniu.

„Oczywiście, w dalszej części tygodnia wszystkie oczy zwrócone są na Jackson Hole, a w szczególności na pojawienie się prezesa Fed Jerome’a Powella” – mówi Craig Erlam, starszy strateg rynkowy w firmie zajmującej się danymi walutowymi OANDA. Powell ma wygłosić przemówienie na dorocznym sympozjum banku centralnego w Wyoming w piątek rano. „Ta platforma była w przeszłości wykorzystywana do wydawania znaczących ogłoszeń, więc każdego roku handlowcy pozostają na skraju swoich miejsc na wypadek, gdyby tym razem pojawił się inny”.

Dzisiejsza sprzedaż była szeroko zakrojona, a konsumencki sektor dyskrecjonalny (-2,7%) odnotował ogromny spadek ze względu na słabość Amazon.com, Inc. (NASDAQ: AMZN, -3,6%) i Tesla Inc (NASDAQ: TSLA, -2,3%). Silnie ucierpiały również akcje wzrostowe w sektorach technologii (-2,8%) i usług komunikacyjnych (-2,9%).

Jeśli chodzi o główne indeksy, Nasdaq Composite spadł o 2,6% do 12 381, S&P 500 Index spadł o 2,1% do 4 137, a Dow Jones Industrial Average stracił 1,9% do 33 063.

Inne nowości na giełdzie dzisiaj:

  • Russell 2000 o małej kapitalizacji wzrósł o 2,1% do 1915.
  • Kontrakty terminowe na ropę w USA spadły o 0,6% do 90,23 USD za baryłkę.
  • Kontrakty terminowe na złoto spadły o 0,8% do 1748,40 USD za uncję, co jest szóstym spadkiem z rzędu.
  • Bitcoin spadł o 1,4% do 21 049,05 USD. (Bitcoin handluje 24 godziny na dobę; podane tutaj ceny obowiązują od godziny 16:00).
  • AMC Entertainment Holdings Inc (NYSE: AMC) spadła o 42% po tym, jak inna sieć kin Cinemark powiedziała, że może złożyć wniosek o upadłość. Spadek AMC zbiega się z niedawną wyprzedażą innych akcji memów Bed Bath & Beyond Inc (NASDAQ: BBBY, -16,2%), które również zakończyły się dziś mocno niżej.
  • Signify Health Inc (NYSE: SGFY) był rzadkim pluskiem zieleni w poniedziałkowym handlu, zyskując 32,1%. W weekend raport opublikowany w The Wall Street Journal wskazywał na kilku potencjalnych oferentów usług opieki domowej, w tym CVS Health Corp (NYSE: CVS, -1,6%) i Amazon.com, Inc. (NASDAQ: AMZN).

Inwestorów czeka kolejny wielki tydzień

Dzisiejsza akcja cenowa pokazuje, że psie dni lata jeszcze nie pojawiły się na rynku akcji, a w tym tygodniu jest wiele możliwości, które mogą zwiększyć zmienność akcji. Oprócz informacji o wycofaniu się Fed w Jackson Hole, inwestorzy usłyszą również najnowsze informacje na temat produkcji, nieruchomości, PKB za drugi kwartał i inflacji.

Otrzymamy również kolejną partię firm, które opublikują swoje kwartalne sprawozdania finansowe. Jak dotąd w tym sezonie wyników „rynki akcji cieszyły się ogólnymi wynikami, które były „lepsze niż się obawiano” – mówi Chris Haverland, globalny strateg giełdowy w Wells Fargo Investment Institute. „Przychody z indeksu S&P 500 wzrosły o ponad 13%, podczas gdy zysk na akcję (EPS) wzrósł o prawie 8%”, mówi Haverland, dodając, że „63% [składników S&P 500] przekroczyło oczekiwania dotyczące sprzedaży, a 76% przekroczyło oczekiwania dotyczące zysków.”