HomeNewsElon Musk nie wejdzie do zarządu Twittera, mówi CEO Parag Agrawal

Elon Musk nie wejdzie do zarządu Twittera, mówi CEO Parag Agrawal

Hassan Maishera

Szef Tesli Elon Musk niedawno kupił większościowy pakiet udziałów platformy społecznościowej Twitter.

Dyrektor generalny Tesli i SpaceX Elon Musk zrezygnował z dołączenia do zarządu Twittera, jak poinformował prezes platformy społecznościowej Parag Agrawal. Szef Twittera poinformował o tym kilka godzin temu.

To ostatnie wydarzenie ma miejsce po tym, jak Elon Musk powiedział swoim zwolennikom, że nie dołączy do zarządu Twittera, pomimo jego niedawnej inwestycji w firmę. Agrawal powiedział:

„Byliśmy podekscytowani współpracą i zdawaliśmy sobie sprawę z ryzyka. Wierzyliśmy również, że Elon jako powiernik firmy, który, podobnie jak wszyscy członkowie zarządu, musi działać w najlepszym interesie firmy i wszystkich naszych akcjonariuszy, jest najlepszą drogą naprzód.”

Wejście Muska do zarządu Twittera rozpoczęłoby się w sobotę, gdyby przyjął on zaproszenie i przeszedł sprawdzenie przeszłości. Szef Twittera nie sprecyzował, czy były powody, dla których Musk odmówił wejścia do zarządu firmy.

Agrawal zachęcał pracowników Twittera do skupienia się na pracy, mimo rozproszenia uwagi, które czeka firmę.

Na początku tego miesiąca w sprawozdaniach finansowych ujawniono, że Elon Musk stał się największym udziałowcem firmy z branży mediów społecznościowych.

Musk mógł zrezygnować z członkostwa w zarządzie Twittera, ponieważ ograniczałoby go to w posiadaniu nie więcej niż 14,9% akcji zwykłych spółki pozostających w obrocie, w tym poprzez papiery pochodne, swapy lub transakcje zabezpieczające.

Jednak nie wchodząc do zarządu, Musk może zwiększyć swoje udziały w firmie ponad obecne 9%.

Musk ma kilka pomysłów na przekształcenie Twittera, o czym poinformował w weekend.

„Każdy, kto zapisze się na Twitter Blue (tzn. zapłaci 3 dolary miesięcznie), powinien otrzymać znak kontrolny uwierzytelniania” – napisał Musk. „I żadnych reklam. Siła korporacji do dyktowania polityki jest znacznie zwiększona, jeśli Twitter zależy od pieniędzy z reklam, aby przetrwać.”

Musk zasugerował ponadto, że Twitter zamienia swoją siedzibę w San Francisco w schronisko dla bezdomnych, ponieważ jego pracownicy pracują teraz z domu.