HomeNewsCzy warto kupować akcje Wells Fargo przed wynikami za I kw. 2022 r.?

Czy warto kupować akcje Wells Fargo przed wynikami za I kw. 2022 r.?

Mircea Vasiu

Wells Fargo przedstawi jutro wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 r. Czy warto kupować akcje przed tą informacją?

Przed jutrzejszym otwarciem rynku inwestorzy poznają wyniki finansowe Wells Fargo za poprzedni kwartał. Rynek spodziewa się, że w pierwszym kwartale roku obrotowego 2022 zysk na akcję wyniesie 0,8 USD, a w ostatnich sześciu kwartałach Wells Fargo pobił oczekiwania co do zysku na akcję.

Wells Fargo jest jedną z największych firm świadczących zdywersyfikowane usługi finansowe w Stanach Zjednoczonych, oferującą usługi bankowe, hipoteczne i inwestycyjne. W miarę jak Rezerwa Federalna rozpoczyna cykl zacieśniania polityki pieniężnej, wyższe stopy procentowe będą zwiększać rentowność firm działających w branży usług finansowych.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy kurs akcji Wells Fargo zyskał +17,64%, a od początku roku stracił -5,24%. Czy zatem warto kupować akcje Wells Fargo przed zbliżającymi się wynikami kwartalnymi?

Co mówią wykresy?

Na wykresie dziennym widoczna jest formacja głowy z ramionami, ale w tym momencie rynek może pójść w każdym kierunku. Z punktu widzenia analizy technicznej, tendencja staje się niedźwiedzia, jeśli zobaczymy dzienne zamknięcie poniżej 44,50 USD.

Z drugiej strony, dzienne zamknięcie powyżej 55 USD stanowiłoby presję na niedźwiedzie uwięzione w formacji głowy i ramion. W przypadku takiego ruchu akcje Wells Fargo prawdopodobnie poszybują na nowe maksima.

A co z wyceną?

Wskaźnik P/E dla akcji wynosi 12,51, a do 2024 roku ma spaść do 8,66. Jednocześnie oczekuje się, że zysk netto osiągnie 19,53 mld USD w 2026 r. z 15,37 mld USD w 2022 r.

Co jeszcze powinienem wiedzieć o Wells Fargo?

Wells Fargo jest spółką wypłacającą dywidendę, a stopa dywidendy wynosi 2,09%. Spośród 45 analityków zajmujących się akcjami, 27 wydało rekomendacje kupna, a 17 wydało rekomendacje neutralne. Tylko 1 analityk wydał rekomendację sprzedaj.

Kilka dni temu Citigroup podwyższył rekomendację dla Wells Fargo do „kupuj” z ceną docelową 56 USD. Również Piper Sandler pod koniec marca utrzymał rekomendację „kupuj” z ceną docelową 63 USD.