HomeNewsCzy warto kupować akcje Coca-Coli po wynikach kwartalnych?

Czy warto kupować akcje Coca-Coli po wynikach kwartalnych?

Mircea Vasiu

Coca-Cola ogłosiła dziś lepsze od oczekiwanych wyniki kwartalne. Spółka pobiła oczekiwania dotyczące sprzedaży organicznej w pierwszym kwartale, a kurs akcji wzrósł w godzinach przedpołudniowych.

The Coca-Cola Company (NYSE:KO) podała wyniki finansowe za pierwszy kwartał, a kurs akcji wzrósł w godzinach przedsprzedaży. Coca-Cola odnotowała lepszą od oczekiwań sprzedaż organiczną i pobiła oczekiwania zarówno w zakresie kwartalnego zysku na akcję, jak i przychodów.

Cena akcji zareagował pozytywnie po niższym zamknięciu w ubiegły piątek. Kurs akcji znajduje się na rekordowo wysokich poziomach, a spółka wypłaca również dywidendę.

Coca-Cola podnosiła dywidendę przez ostatnie 59 lat z rzędu, a rentowność dywidendy wynosi 2,70%. Wskaźnik wypłaty dywidendy wynosi 72,10%, a pięcioletnia stopa wzrostu dywidendy wynosi 3,66%.

Najważniejsze informacje o wynikach za I kwartał 2022 r.

Przychody, marża operacyjna i zysk na akcję (EPS) wzrosły w kwartale. Przychody netto w pierwszym kwartale br. wzrosły o 16% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, a marża operacyjna wyniosła 32,5%, czyli więcej niż 30,2% w roku poprzednim. Ponadto EPS wzrósł o 23% do 0,64 USD.

Co analitycy mówią o cenie akcji Coca-Coli?

Spośród 20 analityków oceniających kurs akcji Coca-Coli, 16 wydało rekomendacje kupna, a 4 neutralne. Żaden analityk nie wystawił rekomendacji sprzedaży.

Ostatnio JP Morgan utrzymał swoją rekomendację kupna z ceną docelową 68 USD za akcję. Morgan Stanley zrobił to samo, ale tym razem z ceną docelową na poziomie 76 dolarów.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy Coca-Cola osiągnęła marżę zysku brutto w wysokości 60,27%, wyższą od mediany dla sektora o 34,72%. Przy obecnej cenie rynkowej kapitalizacja rynkowa spółki wynosi 282/89 mld dolarów, a wartość przedsiębiorstwa 316,37 mld dolarów.

Coca-Cola zawiesiła swoją działalność w Rosji w wyniku konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. W związku z tym spodziewa się, że wyniki za cały rok 2022 będą miały wpływ na przychody netto i zysk operacyjny o 1-2%.