HomeNewsTwitter ponownie rozpatruje propozycję Elona Muska

Twitter ponownie rozpatruje propozycję Elona Muska

Hassan Maishera

Twitter wcześniej miał odrzucić ofertę przejęcia firmy przez Elona Muska.

Źródła zbliżone do sprawy ujawniły, że gigant mediów społecznościowych Twitter ponownie rozpatruje ofertę przejęcia firmy przez Elona Muska. Najbogatszy człowiek na świecie ogłosił, że pozyskał 46,5 miliarda dolarów finansowania na zakup Twittera.

Oczekiwano, że Twitter odrzuci propozycję Elona Muska, który chciał przejąć firmę i uczynić ją prywatną. Jednak źródła zbliżone do sprawy ujawniły, że zarząd Twittera jest pod presją swoich udziałowców, aby zaakceptować ofertę Muska.

Zarząd spółki spotkał się w niedzielę, aby przedyskutować ofertę Muska – zbliżone źródło do sprawy poinformowało  The Wall Street Journal . Jednak zarząd rozważa również inne oferty i oczekuje się, że przedstawi akcjonariuszom aktualne informacje na ten temat przed czwartkowym raportem wyników kwartalnych.

Według tej publikacji, zarząd ponownie analizuje ofertę i ma podjąć próbę negocjacji z Muskiem. Oczekuje się, że obie strony spotkają się wkrótce w sprawie proponowanej oferty przejęcia.

The Wall Street Journal podał, że Twitter wciąż pracuje nad oszacowaniem własnej wartości. Ponadto, źródła dodały, że kierownictwo Twittera jest chętne do włączenia gwarancji do umowy, co mogłoby spowodować, że Musk obejmie zabezpieczenia przed rozpadem w przypadku, gdyby transakcja nie doszła do skutku.

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli i SpaceX, złożył na początku tego tygodnia ofertę przejęcia giganta mediów społecznościowych o wartości 43 miliardów dolarów. Musk jest obecnie największym udziałowcem Twittera i zasugerował, że mógłby pozbyć się swoich akcji, gdyby zarząd odrzucił jego ofertę.

Najbogatszy człowiek na świecie ujawnił, że kontroluje Twittera w 9% na początku tego miesiąca, a kilka dni później złożył ofertę przejęcia firmy. Oferta pojawiła się po tym, jak Musk odmówił wejścia do zarządu Twittera, co mogłoby ograniczyć jego ofertę przejęcia.

Musk zapowiedział, że jeśli przejmie Twittera, to przeniesie go do spółki prywatnej. Musk twierdzi, że firma nie wykorzystuje swojego potencjału, dodając, że Twitter ma o wiele więcej do zaoferowania.