HomeNewsCzy jest bezpiecznie kupować akcje MicroStrategy po spadku o 69% YTD?

Czy jest bezpiecznie kupować akcje MicroStrategy po spadku o 69% YTD?

Cena akcji MicroStrategy spadła o ponad -69% YTD, podążając za ceną Bitcoina. Czy bezpiecznie jest kupować akcje MicroStrategy, czy będą one dalej spadać?

MicroStrategy to firma, która zainwestowała najwięcej w kryptowaluty. Dokładniej mówiąc, zamieniła swoje zasoby fiat na Bitcoin i zaciągnęła pożyczkę, aby kupić Bitcoiny.

Miało to miejsce, gdy Bitcoin był notowany na znacznie wyższych poziomach niż obecnie. Według dyrektora generalnego MicroStrategy, spadek poniżej 21 000 USD spowodowałby wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego, co zmusiłoby firmę do upłynnienia swoich pozycji w celu pokrycia zadłużenia.

Inaczej mówiąc, jeśli obecna presja na cenę Bitcoina utrzyma się, kurs akcji MicroStrategy powinien nadal spadać. Ze względu na zależność od ceny Bitcoina, jakakolwiek inna miara wyceny MicroStrategy jest bezwartościowa.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy akcje firmy spadają o 90% lub więcej

MicroStrategy to firma, która była obecna podczas bańki technologicznej na początku XXI wieku. W pewnym momencie cena akcji wynosiła nawet 1400 dolarów, by spaść jak kamień po pęknięciu bańki. 

Czy Bitcoin i rynek kryptowalut to bańka, dopiero się okaże. Ale Bitcoin może równie dobrze istnieć, jeśli spadnie poniżej, powiedzmy, 20 000 USD, podczas gdy MicroStrategy będzie miało duży problem z obsługą swojego zadłużenia. 

Na rynek kryptowalut, a w domyśle Bitcoina, negatywny wpływ miał ostatnio jeden stablecoin, który zerwał swoje powiązanie z dolarem. Złamanie to spowodowało spadek ceny o ponad 90%, a następnie kolejny spadek o 95% w ciągu jednego dnia. 

Historia jest taka, że jeśli aktywo, czy to akcje, czy kryptowaluta, traci 90% swojej wartości, nie oznacza to, że nie ma już miejsca na spadek. Dlatego kupowanie spadków powinno opierać się na właściwej analizie, a nie na fakcie, że cena spadła zbyt mocno. 

Podsumowując, dopóki cena Bitcoina będzie spadać, akcjonariusze MicroStrategy nie będą mieli większego komfortu. Wszystko inne jest dla udziałowców firmy tylko atrakcją.