HomeNewsAkcje Coinbase spadają o 20% w związku z kwartalnym spadkiem obrotów

Akcje Coinbase spadają o 20% w związku z kwartalnym spadkiem obrotów

Coinbase podał wczoraj wyniki finansowe za I kwartał 2022 roku. Przychody netto spadły o połowę, a cena akcji spadła o ponad -20% w dzisiejszym notowaniu. 

Coinbase to jedna z wiodących spółek giełdowych działających w branży kryptowalutowej. Podała ona wyniki finansowe za I kwartał 2022 roku, a inwestorom nie spodobało się to, co zobaczyli.

W związku z tym cena akcji spadła o ponad -20% w dzisiejszym handlu, bez żadnych oznak odbicia. Spadek kursu jest wynikiem niedźwiedziego sentymentu panującego na rynku kryptowalut, ponieważ jeden stablecoin poniósł porażkę.

Najważniejsze informacje za I kwartał 2022 r.

Coinbase odnotowały znacznie niższy przychód netto w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Co więcej, firma odnotowała stratę za kwartał w wysokości -430 milionów dolarów.

Inwestorom nie spodobał się fakt, że miesięczna liczba użytkowników dokonujących transakcji spadła w porównaniu z ostatnim kwartałem 2021 roku. Pokazuje to, że zainteresowanie rynkiem kryptowalutowym zanika, a to ma głęboki wpływ na działalność Coinbase.

Cena akcji Coinbase straciła ponad -80% od IPO

Od czasu IPO w zeszłym roku, cena akcji Coinbase nie osiągnęła nowego maksimum. Od czasu IPO spadła o ponad 80% i można powiedzieć, że IPO wyznaczyło szczyt na rynku kryptowalut.

Cena akcji odbiła się od dna dopiero w październiku ubiegłego roku, ale ruch ten został szybko odwrócony pod koniec roku obrotowego. w 2022 r. utworzyła się formacja kontynuacji, która zakończyła się po pierwszym kwartale.

Co analitycy mówią o cenie akcji Coinbase?

Większość analityków podtrzymuje swoje pozytywne nastawienie i rekomenduje kupno, ale wczorajszy raport zmienił zdanie Goldman Sachs, który obniżył ocenę akcji do neutralnej.

Kryzys na rynku kryptowalut nie pomaga 

Słabe wyniki kwartalne Coinbase są efektem problemów, z jakimi boryka się społeczność kryptowalutowa. Okazało się, że stabilny kryptowaluta UST nie jest już tak stabilna. 

Zamiast pozostać powiązany z dolarem, spadł poniżej 30 centów. Ruch ten miał wpływ na wszystkie rynki kryptowalutowe i na zaufanie ich wyznawców.