HomeNewsCzy jest bezpiecznie kupować akcje Alphabetu po braku wyników kwartalnych?

Czy jest bezpiecznie kupować akcje Alphabetu po braku wyników kwartalnych?

Mircea Vasiu

Po tym jak gigant technologiczny nie przedstawił wyników kwartalnych, akcje Alphabet spadły o ponad 4%. Czy bezpiecznie jest kupować akcje?

Sektor technologiczny pozostaje pod presją, ponieważ Alphabet, jedna z wiodących amerykańskich spółek technologicznych, nie spełniła oczekiwań dotyczących wyników finansowych za I kwartał 2012 roku. Spółka podała EPS niższy od szacunków rynkowych, a jej akcje spadły o ponad 4%. 

Spółka-matka Google odnotowała przychody wyższe o 23% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Wzrósł również dochód operacyjny. 

Jednak zysk netto spadł, podobnie jak EPS. Głównym motorem wzrostu Alphabet pozostaje wyszukiwarka Google, a zaraz za nią reklamy na YouTube. 

Nietrafione szacunki kwartalne zostały niejako „osłodzone” przez ogłoszenie przez spółkę planu odkupu akcji. Zarząd zezwolił na odkupienie akcji klasy A i C o wartości 70 mld dolarów, które zostaną zakupione na otwartym rynku lub wynegocjowane w ramach transakcji prywatnych.

Co mówią wykresy?

Cena akcji spółki Alphabet utworzyła formację podwójnego szczytu na poziomie 3 000 USD. Od tego czasu cena spadła i obecnie wsparcie znajduje się na kolejnej okrągłej liczbie, 2 000 USD.

Co analitycy mówią o cenie akcji Alphabet?

Przed publikacją wyników za pierwszy kwartał analitycy byli w większości optymistycznie nastawieni do kursu akcji Alphabet. W związku z tym, spośród 96 analityków zajmujących się akcjami, żaden nie wydał rekomendacji „sprzedaj”. 

Co więcej, tylko 4 analityków wydało rekomendację neutralną, podczas gdy reszta wydała rekomendację kupna.

Ostatnio, w dniach poprzedzających publikację raportu kwartalnego, Credit Suisse utrzymał rekomendację kupna z ceną docelową na poziomie 3450 USD/akcję. Również Citigroup podwyższył rekomendację do kupuj z ceną docelową na poziomie 3.500 USD/akcję.