Home » News » Czy Amazon i Apple mogą nadal prowadzić wyższe zapasy?

Czy Amazon i Apple mogą nadal prowadzić wyższe zapasy?

Amazon i Apple pomogły poprowadzić rynek akcji w górę dzięki znaczącym wzrostom. Czy te rajdy stracą rozpęd?

FAANG to ogromna część rynku, nie tylko ze względu na swoją wielkość, ale także ze względu na sentyment.

Chociaż ma kilka mocnych nazw w grupie, brakuje niektórych innych ważnych akcji, takich jak Tesla Inc (NASDAQ: TSLA) i Microsoft Corporation (NASDAQ: MSFT). Mimo to FAANG odgrywa kluczową rolę na giełdzie.

Weźmy Apple Inc (NASDAQ: AAPL) – największą spółkę na rynku z kapitalizacją rynkową 2,75 biliona dolarów – oraz Amazon.com, Inc. (NASDAQ: AMZN). Obydwa akcje drożały znacznie wyżej, odpowiednio o 33% i 42% w stosunku do minimów z 2022 r.

Rajdy były po prostu niesamowite. Wielu inwestorów zadaje sobie teraz pytanie: czy te udziały mogą nadal prowadzić do wyższych wzrostów całego rynku?

Handel akcjami Apple

Dzienny wykres akcji Apple.

Wykres dzięki uprzejmości TrendSpider.com.

Akcje Apple’a notowały wyższe obroty w ciągu sześciu tygodni z rzędu i siedmiu z ostatnich ośmiu tygodni. Powyższy wykres pokazuje, jak szybki i wściekły był ruch.

Teraz, gdy akcje Apple wchodzą w obszar zainteresowania na wykresach, jestem ciekawy, jak radzi sobie z obecną strefą. 78,6% zniesienia wchodzi w grę w pobliżu 171,50 USD, podczas gdy opór trendu spadkowego znajduje się tuż powyżej tej miary (niebieska linia).

Jeśli Apple może przebić się przez ten obszar, ruch może być bardzo imponujący, odblokowując potencjalny wpływ na strefę od 177,50 USD do 180 USD. Każdy ruch do lub powyżej 180 USD był trudny dla akcji Apple, aby utrzymać trakcję i podejrzewam, że to samo w tym scenariuszu.

Z drugiej strony, 10-dniowa średnia krocząca była aktywnym wsparciem. Takie będzie oczekiwanie, gdy akcje Apple w końcu się wycofają.

Jeśli ten poziom się nie utrzyma, 160 USD jest rozsądnym celem cofnięcia. Ten poziom był nie tylko wsparciem po zarobkach, ale także tam, gdzie znajdujemy 200-dniową średnią kroczącą.

Handel akcjami Amazon

Dzienny wykres akcji Amazon.

Wykres dzięki uprzejmości TrendSpider.com.

Nacisk Amazona był mniej spójny, ale silniejszy. Akcje rosną w ciągu czterech kolejnych tygodni i pięciu z ostatnich sześciu. Dużą część rajdu można przypisać zyskom, gdzie akcje Amazona w ciągu jednego dnia po wynikach wzrosły o 10,4%.

Pomogło to, że akcje wzrosły o 6,5% w ciągu dwóch sesji przed raportem.

W każdym razie akcje Amazona znajdują się w trudnej sytuacji w pobliżu obecnych poziomów. Poziom 145 USD był poprzednim wsparciem i podczas gdy akcje były niestabilne w pierwszym kwartale 2022 r., strefa 140 do 145 USD utrzymała się dobrze.

Nie udało się to jednak jako wsparcie w drugim kwartale: akcje spadły poniżej tej strefy. Dodatkowo 50% zniesienia wchodzi w grę w pobliżu poziomu 145 USD, podobnie jak 10-miesięczna średnia ruchoma.

Wszystkie te środki pozwalają mi się tutaj zatrzymać. Ale jeśli akcje Amazon mogą rosnąć, 50-tygodniowa średnia krocząca może być w grze blisko 150 USD, a następnie 61,8% zniesienia powyżej tej wartości.

Z drugiej strony wyróżnia się 128 USD. Obecnie byki odnajdą 10-tygodniowe, 21-tygodniowe i 200-tygodniowe średnie kroczące w tej strefie, a także 38,2% zniesienie obecnego rajdu.

Jeśli akcje AMZN spadną tak daleko, może to być pierwszy znaczący obszar wsparcia.