HomeNewsCotygodniowe podsumowanie rynku: UK CMA chce, aby Facebook sprzedał Giphy, Exxon zobowiązuje się do zeroemisyjnej przyszłości, Apollo Global przejmuje Griffin Capital po czym różne akcje reagują na wyniki.

Cotygodniowe podsumowanie rynku: UK CMA chce, aby Facebook sprzedał Giphy, Exxon zobowiązuje się do zeroemisyjnej przyszłości, Apollo Global przejmuje Griffin Capital po czym różne akcje reagują na wyniki.

  • CMA informuje Facebooka, że powinien sprzedać Giphy.
  • Exxon Mobil zobowiązał się do bezemisyjnej przyszłości z rocznymi inwestycjami w wysokości 25 miliardów dolarów.
  • Apollo Global przejmuje firmę zajmującą się dystrybucją majątku i zarządzaniem aktywami

CMA chce, aby Meta sprzedała Giphy  

Pomimo zmiany nazwy Facebook Inc. (NASDAQ:FB) na Meta, wyzwania z regulatorami nadal się utrzymują. Brytyjski organ nadzoru konkurencji Competition and Market Authority poinformował giganta mediów społecznościowych, że powinien sprzedać platformę do udostępniania GIF-ów, Giphy. Regulator powiedział, że umowa zaszkodzi brytyjskim użytkownikom mediów społecznościowych i reklamodawcom. CMA twierdzi, że przejęcie Giphy zmniejszy konkurencję między platformami oraz aplikacjami społecznościowymi.

Salesforce ma lepsze wyniki w III kwartale 2021 r.

Salesforce.com Inc. (NYSE:CRM) pobija prognozy wyników za III kwartał, ale po godzinach spada o 7% po ogłoszeniu słabych prognoz. Spółka zanotowała 468 mln USD zysku przy rocznym wzroście sprzedaży o prawie 27% do około 6,86 mld USD. Zysk wyniósł 1,27 USD na akcję w ujęciu skorygowanym. W czwartym kwartale spółka prognozuje EPS na poziomie 0,72 do 0,73 USD na akcję przy sprzedaży na poziomie 7,23 mld USD.

Exxon zobowiązuje się do przyszłości bez emisji dwutlenku węgla

W środę akcje Exxon Mobil Corp. (NYSE:XOM) wzrosły o 2% po tym, jak firma oświadczyła, że do 2027 r. podwoi swoje zyski i przepływy pieniężne w 2019 roku. Gigant naftowy wskazał, że planuje zainwestować 15 miliardów dolarów do 2027 r. w celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Ponadto firma z siedzibą w Teksasie powiedziała, że ustala w tym czasie roczne wydatki kapitałowe na 25 miliardów dolarów, w porównaniu z 430 miliardami, które firma wskazała, że będzie wydawać przed pandemią.

Apollo Global przejmie firmę zajmującą się dystrybucją majątku i zarządzaniem aktywami

Apollo Global Management (NYSE:APO) ogłosiło plany zakupu firmy Griffin Capital Co. zajmującej się zarządzaniem aktywami i dystrybucją bogactwa, w ramach rozszerzania swoich usług dla klientów indywidualnych. Firma przejmie Griffin za pomocą akcji, ale nie ujawniła, ile wyda na jej nabycie.

Dollar General osiągnął przychód w wysokości 8,5 mld USD w III kwartale

Akcje Dollar General Corp. (NYSE:DG) spadły w czwartek o 3% po ogłoszeniu wyników kwartalnych. Firma przekroczyła oczekiwania dotyczące zysków, ale przychody były zgodne z prognozami Wall Street. W trzecim kwartale EPS według zasad GAAP wyniósł 2,08 USD, pokonując szacunki 2,03 USD, a przychody wzrosły o 3,7% r/r do 8,05 mld USD. Firma zadeklarowała również kwartalną dywidendę w wysokości 0,042 USD na akcję, co oznacza stopę zwrotu na poziomie 0,78% w skali roku.