HomeNewsCotygodniowe podsumowanie rynku: Ericsson połączy się z Vonage, Astra Space wyrusza w kosmos, Samsung wyda 17 mld USD, Booking Holdings z nową akwizycją.

Cotygodniowe podsumowanie rynku: Ericsson połączy się z Vonage, Astra Space wyrusza w kosmos, Samsung wyda 17 mld USD, Booking Holdings z nową akwizycją.

  • Booking Holdings kupi Etraveli Group za 1,83 mld dolarów
  • Ericsson połączy się z Vonage w celu rozszerzenia oferty sieci bezprzewodowych dla przedsiębiorstw. 
  • AT&T i Verizon ograniczą usługę 5G

Ericsson połączy się z Vonage  

Ericsson (NASDAQ:ERIC) ogłosił, że przejmie Vonage Holdings (NASDAQ:VG) za około 6,2 miliarda dolarów, rozszerzając swoją globalną ofertę sieci bezprzewodowych dla przedsiębiorstw. Umowa o połączeniu uzyskała jednomyślne poparcie Zarządu Vonage ds. Dyrektorów. Dyrektor generalny Ericsson, Borje Ekholm, powiedział, że ich celem jest tworzenie wiodących w branży sieci komórkowych poprzez przywództwo technologiczne. Ponadto Borje twierdzi, że przejęcie zapewni firmie fundamenty niezbędne do prowadzenia przez Ericsson działalności biznesowej.

Rakieta Astra Space LV0007 wyrusza w kosmos

Astra Space Inc. (NASDAQ:ASTR) skoczyły o 40% w poniedziałek po tym, jak rakieta LV0007 producenta rakiet trafiła w weekend na orbitę. Ten krok umieścił firmę na mapie wśród innych prywatnie sponsorowanych firm, które wystrzeliły rakiety na orbitę. Rakieta LV0007 firmy osiągnęła około 500 Kilometrów za 9 minut, a wystartowała z Pacific Spaceport Complex w Kodiak, Alaska.

Samsung wyda 17 miliardów dolarów na nową fabrykę półprzewodników

Samsung (KRX:005930) wyda około 17 miliardów dolarów na swoją nową fabrykę półprzewodników w Teksasie. Południowokoreański gigant technologiczny chce zbudować ten nowy obiekt, aby rozwiązać globalny niedobór półprzewodników i zwiększyć swoje możliwości. Firma spodziewa się, że nowy obiekt zacznie swoją pracę do 2024 roku.

Booking Holdings zamierza wydać 1,83 miliarda dolarów na nowe przejęcie  

Booking Holdings (NASDAQ:BKNG) odnotował gwałtowny spadek po tym, jak ogłosił, że zapłaci 1,83 miliarda dolarów za przejęcie Etraveli Group, aby poszerzyć swoje horyzonty w branży lotniczej. Ogłoszenie to pojawiło się kilka dni później po tym, jak firma poinformowała, że planuje wydać 1,2 miliarda dolarów na zakup Getaroom.

Verizon i AT&T ograniczą usługę 5G

Firmy telekomunikacyjne wysłały list do Federalnej Komisji Łączności w sprawie ograniczeń 5G. Przewodnicząca FCC twierdzi, że 5G nie stanowi żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa lotniczego, tymczasem Federalna Administracja Lotnictwa obawia się, że 5G może mieć wpływ na ich radary wysokościowe. Zgodnie z kopią listu uzyskaną przez The Wall Street Journal, firmy twierdzą, że zastosują bardziej rygorystyczne ograniczenia w pobliżu lotnisk i lądowisk, a nawet obniżą poziom mocy w wieżach telefonii komórkowych.