HomeNewsPiątkowe podsumowanie rynku: Moderna rośnie po informacji o nowej mutacji, AT&T i Verizon ograniczą usługę 5G, Pinduoduo spada po wynikach finansowych

Piątkowe podsumowanie rynku: Moderna rośnie po informacji o nowej mutacji, AT&T i Verizon ograniczą usługę 5G, Pinduoduo spada po wynikach finansowych

  • Moderna podnosi się w górę po informacji o nowej mutacji
  • AT&T i Verizon ograniczą usługę 5G
  • Pinduoduo spada po wynikach finansowych

Moderna rośnie po informacji o nowej mutacji

Akcje firmy farmaceutycznej Moderna Inc. (NASDAQ:MRNA) wzrosły w piątek po informacji o nowym zmutowanym wirusie. Według doniesień nowy wariant jest bardziej odporny i zaraźliwy niż wariant delta. Światowa Organizacja Zdrowia zorganizowała specjalne spotkanie w sprawie nowego wariantu i proponuje rządom, aby nie nakładać ograniczeń w podróżowaniu i poczekać na dane poparte badaniami.

Verizon i AT&T ograniczą usługę 5G

Firmy telekomunikacyjne wysłały list do Federalnej Komisji Łączności w sprawie ograniczeń 5G. Przewodnicząca FCC twierdzi, że 5G nie stanowi żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa lotniczego, tymczasem Federalna Administracja Lotnictwa obawia się, że 5G może mieć wpływ na ich radary wysokościowe. Zgodnie z kopią listu uzyskaną przez The Wall Street Journal, firmy twierdzą, że zastosują bardziej rygorystyczne ograniczenia w pobliżu lotnisk i lądowisk, a nawet obniżą poziom mocy w wieżach telefonii komórkowych.

Pinduoduo spada po ogłoszeniu wyników finansowych

Akcje Pinduoduo (NASDAQ:PDD) spadły w piątek o 16% po ogłoszeniu wyników kwartalnych. Pinduoduo opublikowało NON-GAAP EPS w wysokości 0,34 USD, przewyższając oczekiwania analityków na poziomie 0,04 USD. Spółka rozminęła się jednak z oczekiwaniami co do przychodów o 690 mln USD, które wyniosły 3,34 mld USD. Spółka zanotowała wzrost przychodów o 61,7% w stosunku do analogicznego kwartału ubiegłego roku.

Omnicron nie stanowi zagrożenia według byłego CEO Walmartu

Były dyrektor generalny Walmartu, Bill Simon, jest przekonany, że zmutowany wariant COVID o nazwie Omnicron nie stanowi dużego zagrożenia w krótkim okresie czasu dla sektora handlowego. Były CEO Walmartu odmówił komentarza na temat długoterminowego zagrożenia ze strony wariantu Omnicorn. Wspomniał również o tym, że ostatni sezon wyników pokazał, że sektor handlowy jest podzielony na zwycięzców i przegranych.