HomeNewsCodzienne podsumowanie rynku: Oto najważniejsze wydarzenia z czwartku

Codzienne podsumowanie rynku: Oto najważniejsze wydarzenia z czwartku

Ruchi Gupta

  • Crocs spada po przejęciu Hey Dude, a Quidel przejmuje Ortho Clinical Diagnostics
  • Akcje SciPlay Corp spadają po tym, jak Scientific Games ogłosiły, że nie planują już zakupu pozostałych udziałów w spółce.
  • Paxlovid firmy Pfizer jest pierwszą w swoim rodzaju tabletką do leczenia Covid, która została zatwierdzona przez FDA.

Crocs informuje o przejęciu o wartości 2,5 miliarda dolarów

Crocs Inc (NASDAQ:CROX) odnotował wzrost akcji po ogłoszeniu przejęcia o wartości 2,5 miliarda dolarów. Firma produkująca obuwie jest gotowa do przejęcia Hey Dude za 2,5 miliarda dolarów w akcjach i gotówce. Transakcja z zastrzeżeniem warunków zamknięcia i zatwierdzenia przez instytucje regulacyjne ma zostać zakończona do pierwszego kwartału przyszłego roku. Amerykański gigant zapłaci 2,05 miliarda dolarów w gotówce, podczas gdy reszta 450 milionów dolarów zostanie wypłacona CEO Hey Dude Alessandro Rosano w akcjach.

SciPlay Corp spada po decyzji Scientific Games

Akcje SciPlay Corp (NASDAQ:SCPL) spadły o 20% po tym, jak Scientific Games (NASDAQ:SGMS) ogłosiło, że nie planuje przejęcia pozostałych 19% udziałów w spółce. Obecnie firma posiada 81% udziałów w Sciplay, co daje jej 98% głosów.

Scientific Games obecnie pozbywa się swojej spółki loteryjnej i bukmacherskiej za odpowiednio 6,05 mld USD i 1,20 mld USD, natomiast plan przejęcia pozostałych 19% udziałów w SciPlay został ogłoszony w lipcu. Gdyby transakcja doszła do skutku, to każda akcja SciPlay zostałaby zamieniona na 0,25 akcji Scientific Games dla posiadaczy akcji.  

Pfizer zatwierdza swoją tabletkę przez FDA

Pfizer (NYSE:PFE) zatwierdza swoją tabletkę przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Tabletka jest pierwszym produktem tego rodzaju, który uzyskał akceptację. Tabletki mają być stosowane w nagłych wypadkach w domu. Pfizer w środę zgodził się na sprzedaż około 4,25 mln tabletek Paxlovid do Wielkiej Brytanii. Pfizer wyprodukował w tym roku 80 milionów sztuk preparatu i zamierza wyprodukować około 4 miliardów tabletek w 2022 roku.

Quidel podpisuje umowę z firmą Ortho Clinical Diagnostics

Quidel Corporation (NASDAQ:QDEL) i Ortho Clinical Diagnostics (NASDAQ:OCDX) ogłosiły, że zawarły umowę, zgodnie z którą Quidel przejmie Ortho. Wartość transakcji wynosi 6,0 mld USD, a jej zamknięcie spodziewane jest w pierwszej połowie 2022 roku. Quidel zapłaci premię w wysokości 25% w stosunku do ceny zamknięcia Ortho z 22 grudnia, która wynosiła 24,68 USD za akcję, w formie gotówkowej i połączenia nowo wyemitowanych akcji.