HomeNewsBerkshire Hathaway zamyka notowania na rekordowym poziomie powyżej 500 tys. USD

Berkshire Hathaway zamyka notowania na rekordowym poziomie powyżej 500 tys. USD

Hassan Maishera

Akcje Berkshire Hathaway osiągnęły nowy rekord wszechczasów, ponieważ spółka skorzystała z trwającego ożywienia gospodarczego.

W środę akcje Berkshire Hathaway klasy A osiągnęły nowy rekord wszech czasów, kończąc dzień na poziomie 504 036 dolarów. Jest to pierwszy przypadek, kiedy cena akcji spółki osiągnęła poziom pół miliona dolarów za akcję.

W ciągu ostatnich 24 godzin akcje wzrosły o prawie 6 000 punktów, zwiększając swoją wartość o ponad 1%.

Nowy kamień milowy pojawia się w momencie, gdy wielopłaszczyznowy konglomerat Warrena Buffetta cieszy się ogromnym sukcesem w okresie ożywienia gospodarczego. Od początku roku Berkshire Hathaway zwiększył swoją wartość o ponad 11%, co czyni go jednym z najlepiej zachowujących się spółek w kraju.

Ten rajd ma miejsce w czasie, gdy rynek akcji boryka się z problemami. W ostatnich tygodniach NASDAQ i S&P 500 osiągały gorsze wyniki w związku z problemami niektórych wiodących spółek technologicznych na świecie.

11-procentowy wzrost Berkshire Hathaway od początku roku oznacza, że spółka osiągnęła lepsze wyniki niż cały rynek. Cathy Seifert, analityk Berkshire w CFRA Research, powiedziała:

"Myślę, że rotacja w kierunku nazw wartościowych, w połączeniu z ekspozycją Berkshire na sektor energetyczny i użytkowy … oraz entuzjazmem inwestorów dla agresywnego skupu akcji Berkshire przyczyniły się do wyników akcji".

Dzięki temu nowemu krokowi, całkowita kapitalizacja rynkowa Berkshire Hathaway po raz pierwszy przekroczyła 740 miliardów dolarów. Firma wyprzedziła pod względem wartości rynkowej Meta Platforms (dawniej znany jako Facebook), dzięki czemu Berkshire Hathaway jest jedynym podmiotem spoza branży technologicznej na liście 10 najbardziej wartościowych firm amerykańskich.

Berkshire Hathaway to najdroższe akcje na Wall Street, których wartość rynkowa przekracza obecnie 500 tys. dolarów. Warren Buffet konsekwentnie utrzymuje, że nie zamierza dzielić akcji, ponieważ wierzy, że wysoka cena akcji przyciągnie i zatrzyma więcej długoterminowych, zorientowanych na jakość inwestorów.