HomeNewsNajważniejsze wydarzenia: Akcje, które spowodowały ruch we wtorek

Najważniejsze wydarzenia: Akcje, które spowodowały ruch we wtorek

Ruchi Gupta

  • GitLab przekracza szacunkowe przychody za IV kwartał, a amerykańskie linie lotnicze podają skorygowane prognozy przychodów.
  • Jim Cramer twierdzi, że akcje Johnson & Johnson kosztują 200 dolarów
  • Northvolt ogłasza plany budowy trzeciej fabryki baterii do samochodów elektrycznych

GitLab przebija szacunkowe przychody za IV kwartał

We wtorek akcje spółki GitLab Inc. (NASDAQ: GTLB) wzrosły o prawie 20% po ogłoszeniu przez spółkę dobrych wyników za czwarty kwartał i optymistycznych prognoz. Przychody spółki wyniosły 77,8 mln USD, a strata netto 45,8 mln USD, czyli 0,32 USD na akcję. W ujęciu skorygowanym strata netto wyniosła 0,16 USD na akcję.

Analitycy prognozowali przychody na poziomie 70,3 mln USD i stratę na akcję w wysokości 0,25 USD. W bieżącym kwartale firma prognozuje przychody w wysokości 78 mln USD i skorygowaną stratę na akcję w wysokości 0,28 USD.

Johnson and Johnson to akcje o wartości 200 USD, twierdzi Jim Cramer

Akcje spółki Johnson & Johnson (NYSE: JNJ) w ciągu miesiąca odbiły się o prawie 10%, ale Jim Cramer z CNBC jest przekonany, że akcje mogą zyskać jeszcze 15%. Gospodarz Mad Money widzi kurs akcji w okolicach 200 USD, co oznacza wzrost o 15% w stosunku do obecnych poziomów.

Jim jest również optymistą, jeśli chodzi o plany firmy dotyczące podziału na dwie spółki publiczne. Jedna z nich będzie się koncentrować na farmaceutykach i urządzeniach medycznych, a druga na produktach konsumenckich.

Amerykańskie linie lotnicze skorygowały prognozę przychodów na I kwartał 2022 r.

Największe amerykańskie linie lotnicze skorygowały swoje prognozy przychodów w I kwartale, co wskazuje na to, że sektor szybciej niż przewidywano odbudowuje się po zakłóceniach spowodowanych pandemią.

Southwest Airlines Co (NYSE: LUV) spodziewa się 92% wzrostu przychodów w I kwartale, podczas gdy Delta Airlines Inc. (NYSE: DAL) oczekuje wzrostu sprzedaży o 78% w stosunku do poziomu sprzed pandemii. American Airlines Group Inc (NASDAQ: AAL) spodziewa się, że sprzedaż spadnie tylko o 17% w porównaniu z poziomem z 2019 r., podczas gdy wcześniejsze prognozy mówiły o 22% spadku, a United airlines Holdings Inc. (NASDAQ: UAL) spodziewa się niemal 80% wzrostu przychodów w I kwartale dzięki powrotowi ruchu biznesowego i wzrostowi liczby rezerwacji.

Northvolt buduje swoją trzecią fabrykę akumulatorów do pojazdów elektrycznych.

Northvolt ogłosił, że rozpocznie budowę fabryki akumulatorów do pojazdów elektrycznych w Niemczech. Firma planuje wyprodukować pierwsze akumulatory do 2025 r. w zakładzie Northvolt Drei w Heide, w Niemczech. Gigafabryka będzie produkować prawie 60 gigawatogodzin rocznie, co wystarczy do zasilania ponad miliona samochodów elektrycznych. Będzie to trzecia fabryka baterii elektrycznych firmy Northvolt.