HomeNewsApollo Global Management jest otwarty na zakup Twittera

Apollo Global Management jest otwarty na zakup Twittera

Hassan Maishera

Elon Musk zaoferował przejęcie Twittera w ramach transakcji wartej około 43 miliardy dolarów.

Firma private equity Apollo Global Management prowadzi obecnie rozmowy w sprawie sfinansowania ewentualnego wykupu Twittera, firmy z branży mediów społecznościowych.

Według CNBC, które powołuje się na anonimowe źródła, firma private equity nie jest zainteresowana przejęciem giganta mediów społecznościowych. Jest jednak otwarta na finansowanie Elona Muska lub innych potencjalnych nabywców Twittera.

Źródła ujawniły, że ewentualne finansowanie ze strony Apollo prawdopodobnie będzie miało formę uprzywilejowanego kapitału.

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli i SpaceX, złożył w zeszłym tygodniu ofertę przejęcia Twittera o wartości 43 miliardów dolarów. Musk jest obecnie największym udziałowcem Twittera i oświadczył, że pozbędzie się swoich udziałów, jeśli zarząd odrzuci jego ofertę.

Jednak ostatnie doniesienia wskazują, że zarząd Twittera prawdopodobnie odrzuci ofertę wykupu złożoną przez Muska. Ostatni tweet Muska sugeruje, że może on ogłosić wezwanie na zakup akcji bezpośrednio od udziałowców Twittera.

Elon Musk ujawnił swoje 9% kontroli nad Twitterem kilka tygodni temu. W ciągu kilku dni najbogatsza osoba na świecie złożyła ofertę przejęcia firmy z branży mediów społecznościowych.

W piątek spółka Twitter przyjęła plan, który często określa się mianem „Poison Pill”, mający na celu powstrzymanie osób, podmiotów i grup przed podejmowaniem podobnych działań jak Musk. Twórcy Twittera wyjaśnili, że:

„Poison Pill zmniejszy prawdopodobieństwo, że jakikolwiek podmiot, osoba lub grupa zdobędzie kontrolę nad Twitterem poprzez akumulację na otwartym rynku bez wypłacenia wszystkim akcjonariuszom odpowiedniej premii za kontrolę lub bez zapewnienia Zarządowi wystarczającego czasu na dokonanie świadomej oceny i podjęcie działań, które są w najlepszym interesie akcjonariuszy”.

Elon Musk zadeklarował zamiar przeniesienia Twittera w ręce prywatne, jeśli przejmie firmę z branży mediów społecznościowych. Zdaniem Muska, Twitter nie wykorzystuje swojego potencjału, dodając, że firma ma o wiele więcej do zaoferowania.