HomeNewsAktualności rynkowe: Pięć akcji, które trafiły do mediów w piątek

Aktualności rynkowe: Pięć akcji, które trafiły do mediów w piątek

Ruchi Gupta

  • Chevron rozminął się z wynikami za IV kwartał
  • Akcje Caterpillara spadają pomimo lepszych od oczekiwań wyników
  • Macdonald's podaje słabsze od oczekiwań wyniki za IV kwartał

Chevron nie osiąga oczekiwanych wyników za IV kwartał

Chevron Corporation (NYSE: CVX) opublikowały zróżnicowane wyniki za IV kw. 2021 r. – przychody przekroczyły szacunki, natomiast zyski rozminęły się z oczekiwaniami analityków. Spółka zaraportowała zysk w wysokości 5,1 mld USD, co przekłada się na 2,63 USD na akcję rozwodnioną. W ujęciu skorygowanym zysk wyniósł 4,9 mld USD, czyli 2,56 USD na akcję, a więc rozminął się z szacunkami na poziomie 2,99 USD na akcję.

W IV kwartale spółka miała przychody w wysokości 48,13 mld dolarów, co przebiło oczekiwania konsensusu na poziomie 44,52 mld dolarów. Spółka zadeklarowała również kwartalną dywidendę w wysokości 1,34 USD na akcję w 2021 roku.

Charter Communications podaje zróżnicowane wyniki

Charter Communications (NASDAQ: CHTR) przebiły szacunki EPS za IV kw. 2021 r. na poziomie 8,93 USD na akcję, bijąc szacunki na poziomie 6,96 USD na akcję. Zaskakujące jest jednak to, że przychody nie osiągnęły konsensusu szacunków analityków – przychody wyniosły 13,2 mld USD, nieco mijając się z szacunkami na poziomie 13,25 USD.

Przychody wzrosły o 4,7% w ciągu kwartału, przy czym wzrost ten wynikał z 5,1% wzrostu przychodów z usług mieszkaniowych, 4,8% wzrostu przychodów z usług komercyjnych oraz 47,5% wzrostu przychodów z usług mobilnych. Wzrost ten został jednak częściowo zniwelowany przez spadek przychodów ze sprzedaży reklam o 28,2%.

Akcje Caterpillara spadają mimo dobrych wyników

W piątek akcje spółki Caterpillar Inc. (NYSE: CAT) spadły o 6% po tym, jak spółka podała, że przychody i zyski w IV kwartale 2021 roku okazały się lepsze od oczekiwań. Spółka odnotowała zysk netto w wysokości 2,12 mld USD, czyli 3,91 USD na akcję, w porównaniu z 780 mln USD z 1,42 USD na akcję rok temu. W ujęciu skorygowanym spółka miała EPS na poziomie 2,69 USD na akcję.

Przychody wyniosły 13,80 mld dolarów, co oznacza wzrost o 22,8% rok do roku. Analitycy spodziewali się przychodów na poziomie 13,17 mld USD i EPS w wysokości 2,26 USD. Koszt własny sprzedaży wzrósł o 28,5% do 10 mld dolarów.

MacDonald's podaje słabsze od oczekiwań wyniki za IV kwartał

Akcje McDonald's Corporation (NYSE: MCD) poruszały się w piątek w szerokim zakresie, mimo że spółka podała słabsze od oczekiwań wyniki za IV kwartał. Przychody spółki wyniosły 6 mld dolarów, co oznacza wzrost o 13% w skali roku. Non-GAAP EPS wyniósł 2,23 USD na akcję, czyli o 0,11 USD mniej niż zakładały szacunki.

Pomimo braku wyników i przychodów, spółka zanotowała wzrost sprzedaży porównywalnej o 12,3%, przy czym w USA sieć restauracji zanotowała wzrost sprzedaży porównywalnej o 7,5% r/r.