HomeNewsPodsumowanie rynku: Pięć akcji, które miały wpływ na rynek w czwartek

Podsumowanie rynku: Pięć akcji, które miały wpływ na rynek w czwartek

Ruchi Gupta

  • Tesla w tym roku koncentruje się bardziej na dostawach niż na nowych samochodach
  • Robinhood nadal tracą na wartości, a ich akcje spadły w czwartek o 15%.
  • Deutsch bank zwiększył przychody o 8,3% w IV kw., a Xilinx przekracza szacunki w III kw.

Tesla skupi się na dostawach w 2022 r.

Akcje Tesla Inc (NASDAQ: TSLA) spadły o 11,55% pomimo tego, że firma odnotowała rekordowy zysk netto w wysokości 5,5 miliarda dolarów w roku fiskalnym 2021 przy przychodach 53,8 miliarda dolarów. W czwartym kwartale firma miała rekordowy dochód netto w wysokości 2,343 miliarda dolarów, co oznacza wzrost z 296 milionów dolarów rok temu.

Pomimo imponujących wyników, inwestorzy postanowili zachować ostrożność, co doprowadziło do spadku akcji. Prezes Elon Musk powiedział, że w tym roku firma skupi się na dostawach, a nie na nowych pojazdach.

Robinhood dalej tracą na wartości, a ich akcje spadają o 15%

Firma Robinhood Markets Inc. (NASDAQ: HOOD) spadła o kolejne 15% w czwartek po tym, jak firma podała nieimponujące wyniki w fiskalnym IV kwartale. Akcje obecnie znajdują się poniżej 10 dolarów, co stanowi 75% spadku od ceny IPO spółki w lipcu ubiegłego roku.

Analityk Mizuho Dan Dolev powiedział w programie Closing Bell w CNBC, że sytuacja wygląda przerażająco w ujęciu kwartalnym, ale zaczynają pojawiać się oznaki stabilizacji. W rezultacie analityk ma rekomendację kupna akcji z ceną docelową na poziomie 20 dolarów.

Przychody Deutsche Banku rosną o 8,3% w IV kw.

Akcje Deutsche Bank Aktiengesellschaft notowane są w strefie kupna po tym, jak spółka podała solidne wyniki za IV kwartał 2021 roku. Bank zaraportował przychody w wysokości 5,9 mld euro, co oznacza skok o 8,3% r/r przy zysku GAAP na poziomie 0,12 euro.

Marża odsetkowa netto była płaska na poziomie 1,2%, a bank stworzył pretax w wysokości 82 mln EUR, a na bazie danych skorygowanych było to 527 mln EUR. W ubiegłym kwartale firma przeszła do fazy porestrukturyzacyjnej, a wszystkie działania związane z transformacją zostały zakończone.

Xilinx pobił szacunki wyników za III kw. 2021 r.

Akcje Xilinx (NASDAQ: XLNX) rosną o 3% po tym, jak spółka ogłosiła, że w III kwartale 2021 roku przyniosła 1,01 mld USD. W ciągu kwartału spółka podała EPS w wysokości 1,29 USD, bijąc prognozy analityków na poziomie 0,95 USD.

Przychody wzrosły o 8% sekwencyjnie i o 26% rok do roku. Spółka odnotowała wzrost pomimo utrzymujących się ograniczeń w łańcuchu dostaw. Przychody z tytułu rozwoju centrów danych wzrosły o 28% kwartał do kwartału i o 81% rok do roku.

Analityk BofA oczekuje, że Apple opublikuje imponujące wyniki za I kwartał

Analityk BofA, Wamsi Mohan, stwierdził, że Apple Inc. (NASDAQ: AAPL) będzie nadal osiągać lepsze wyniki dzięki zdolności do niwelowania negatywnych czynników i sile linii produktowej. Mohan, który ma rekomendację kupna akcji z ceną docelową 210 dolarów, dał komentarz przed planowanymi wynikami producenta iPhone'ów za I kwartał.