Home » News » Aktualności rynkowe: Oto dlaczego te akcje były w trendzie

Aktualności rynkowe: Oto dlaczego te akcje były w trendzie

  • Prezes Rezerwy Federalnej ostrzega przed zbliżającą się inflacją
  • Sweetgreen i Hibbett ogłaszają wyniki kwartalne
  • Disney wprowadzi nowy rodzaj abonamentu

Prezes Federal Reserve Jerome Powell zaznaczył, że inwazja Rosji na Ukrainę może spowodować wzrost inflacji. Fed spodziewa się jednak, że to niepowodzenie zmniejszy presję cenową w nadchodzących miesiącach. Ceny energii rosną ze względu na skutki gospodarcze związane z konfliktem, a ceny konsumpcyjne rosną szybciej od czterech dekad.

Sweetgreen zanotował w IV kwartale przychody w wysokości 96,4 mln USD

Akcje Sweetgreen Inc. (NYSE: SG) wzrosły w piątek o prawie 20% po tym, jak spółka odnotowała znaczny wzrost sprzedaży w IV kw. 2021 r. Firma prowadząca restauracje typu fast-casual poinformowała, że przychody wzrosły o 63% rok do roku, co przypisuje wzrostowi sprzedaży wysokim cenom i wychodzeniu z pandemii.

Przychody w IV kwartale wyniosły 96,4 mln dolarów, przekraczając konsensus szacunków na poziomie 84,7 mln dolarów. Spółka odnotowała stratę netto w wysokości 66,2 mln dolarów, czyli 1,14 dolara na akcję, wobec szacunków analityków na poziomie 0,66 dolara na akcję.

Disney zaprezentuje nowy rodzaj abonamentu

Walt Disney Co. Ltd. (NYSE: DIS) planuje wprowadzić nową kategorię abonamentową dla swojego serwisu streamingowego w USA w 2022 roku. Konglomerat medialno-rozrywkowy nie ujawnił jednak, ile będzie kosztować ta kategoria ani dokładnej daty premiery. Firma informuje również, że w przyszłym roku wprowadzi poziom wspierany reklamami na arenie międzynarodowej.

Ten nowy rodzaj usług będzie podstawą do osiągnięcia przez międzynarodową firmę celu 230-260 milionów użytkowników Disney+ w ciągu najbliższych dwóch lat.

Hibbett przedstawił lepsze od oczekiwanych prognozy

Firma Hibbett Inc. (NASDAQ: HIBB) zyskała w piątek 8% po ogłoszeniu nieco lepszej od oczekiwań prognozy wyników, która przyćmiła niezbyt zachęcające wyniki za czwarty kwartał 2021 r. i łagodną prognozę sprzedaży za cały rok.

Spółka osiągnęła zysk na akcję w wysokości 1,25 USD, czyli poniżej szacunków analityków na poziomie 1,35 USD. Sprzedaż wzrosła o 1,7%, ale nie spełniła oczekiwań analityków. Porównywalna sprzedaż w sklepach stacjonarnych spadła o 1,6%, ale została częściowo zniwelowana przez wzrost sprzedaży cyfrowej o 1,8%. Analitycy oczekują, że w całym roku zysk na akcję wyniesie 9,85 USD, czyli mniej niż średnia wartość przedziału 9,9 USD.

Sony i Honda Motors współpracują przy projektowaniu pojazdów elektrycznych

Sony Group (OTCMKTS: SNEJF) i Honda Motors (OTCMKTS: HNDAF) ogłosiły współpracę w zakresie tworzenia pojazdów elektrycznych. Partnerstwo to łączy dwie duże japońskie firmy, które od dawna starają się wykorzystywać wiodące trendy technologiczne ostatnich czasów.

Firmy ogłosiły, że tworzą spółkę joint venture, która będzie sprzedawać pojazdy elektryczne do 2025 roku. Firma Sony była liderem w dziedzinie urządzeń przenośnych, ale pozostała w tyle w sektorze smartfonów, w którym prym wiodły firmy Apple i Samsung. Podobnie Honda nie może się równać z Teslą w sektorze pojazdów elektrycznych.