HomeNewsInformacje rynkowe: Pięć akcji, które miały wpływ na rynek w środę

Informacje rynkowe: Pięć akcji, które miały wpływ na rynek w środę

Ruchi Gupta

  • Akcje Morgan Stanley, Procter & Gamble oraz Bank of America podskoczyły po publikacji wyników kwartalnych
  • UCB przejmuje Zogenix za 1,9 miliarda dolarów
  • Sofi Technologies otrzymuje zgodę OCC na prowadzenie działalności jako bankowa spółka holdingowa

Morgan Stanley osiąga najlepsze wyniki za IV kwartał 2021 r.

Akcje Morgan Stanley (NYSE: MS) wzrosły o 3,2% po tym, jak spółka opublikowała wyniki za IV kwartał 2021 roku. Lepsze od oczekiwań wyniki to efekt solidnych przychodów z obrotu akcjami.

Firma ma zysk netto w wysokości 3,7 mld dolarów, czyli 2,01 dolara na akcję, co przebija szacunki na poziomie 1,91 dolara i oznacza wzrost o 9,2%. Firma zanotowała przychody w wysokości 14,52 mld dolarów, co oznacza wzrost o 6,8%. Ponadto, firma utrzymała koszty wynagrodzeń w ryzach na poziomie 5,49 mld dolarów, czyli takim samym jak rok wcześniej.

Bank of America publikuje zróżnicowane wyniki za IV kwartał

Akcje Bank of America Corp (NYSE: BAC) wzrosły w środę o prawie 5%, mimo że spółka podała mieszane wyniki za czwarty kwartał 2021 roku. Spółka odnotowała zysk netto w wysokości 6,77 mld USD lub 0,82 USD na akcję, pokonując szacunki zysku na poziomie 0,77 USD na akcję.

Firma rozminęła się jednak z szacunkami dotyczącymi przychodów, które wyniosły 22,06 mld USD w porównaniu do prognoz na poziomie 22,18 mld USD. Przychody z rynków spadły o 2% w ujęciu sekwencyjnym ze względu na 10% spadek w FICC, ale akcje wzrosły o 3%.

Procter & Gamble w perspektywie 2022 roku

W środę Procter & Gamble Co (NYSE: PG) zyskały prawie 4% po tym, jak spółka podała wyniki za II kwartał, które przekroczyły szacunki i poprawiła prognozę sprzedaży na cały rok. Mimo, że Procter & Gamble Co (NYSE: PG) ma mocną pozycję cenową, prezes Jon Moeller stwierdził, że koszty transportu i wysokie koszty surowców będą nadal przeszkodą w tym roku.  

Spółka zaraportowała zysk netto w wysokości 4,22 mld dolarów, czyli 1,66 dolara na akcję, w porównaniu do 3,85 mld dolarów, czyli 1,47 dolara rok temu. Sprzedaż wzrosła o 6% w porównaniu z rokiem ubiegłym do 20,95 mld USD, co przypisuje się organicznemu wzrostowi sprzedaży we wszystkich segmentach.

Sofi Technologies przekształca się w bankową spółkę holdingową

Sofi Technologies Inc. (NASDAQ: SOFI) otrzymała regulacyjną zgodę na przekształcenie się w holding bankowy, co spowodowało wzrost wartości akcji o 20%. Firma zaproponowała przejęcie Golden Pacific Inc. w marcu ubiegłego roku, a teraz amerykańska Rezerwa Federalna i Biuro Kontrolera Waluty zatwierdziły propozycję.

UCB przejmie Zogenix za 1,9 mld dolarów

Akcje Zogenix (NASDAQ: ZGNX) wzrosły o 60% po tym, jak firma biofarmaceutyczna ujawniła, że UCB planuje kupić ją za 1,9 miliarda dolarów.

Zgodnie z umową, UCB zapłaci 26 dolarów za akcję za wszystkie akcje Zogenix, z prawem do warunkowej wypłaty wartości (CVR), która może wynieść 2 dolary w gotówce, jeśli UE zatwierdzi lek sierocy stosowany w leczeniu syndromu Lennoxa-Gastauta o nazwie FINTEPLA.