HomeNewsAktualności rynkowe: Cztery akcje, które trafiły do mediów w czwartek

Aktualności rynkowe: Cztery akcje, które trafiły do mediów w czwartek

Ruchi Gupta

Po utrzymaniu pozytywnego trendu przez cały rok fiskalny 2021, akcje Nvidii mają szansę na kontynuację tego trendu w roku 2022.

Analog Devices zaraportował 1,94 USD w pierwszym kwartale, bijąc szacunki analityków o około 17 centów.

Akcje ViacomCBS spadły o 20% po tym, jak wyniki finansowe za czwarty kwartał okazały się niższe od szacunków analityków.

Akcje Nvidii rosną w górę po solidnych wynikach finansowych za czwarty kwartał

Po utrzymaniu pozytywnego trendu przez cały rok fiskalny 2021, akcje Nvidii sprawiają wrażenie, że będą kontynuowały ten trend w roku 2022. Akcje spółki wzrosły o 2% w ciągu ostatnich pięciu dni. Nvidia Corp jest międzynarodową korporacją technologiczną z siedzibą w USA, która opracowuje i projektuje procesory graficzne (GPU) dla rynków profesjonalnych i gier.

Firma jest zarejestrowana w Delaware, ale jej siedziba mieści się w Santa Clara. Stale rosnące zainteresowanie komputerami osobistymi sprawi, że ten byczy trend będzie trwał jeszcze przez jakiś czas.

Analog Device bije EPS za pierwszy kwartał

Analog Devices, wysokowydajna, najwyższej klasy korporacja zajmująca się technologią analogową, podała w pierwszym kwartale zysk na poziomie 1,94 USD, bijąc szacunki analityków o około 17 centów. Ponadto, w tym samym kwartale zanotowała 2,88 mld USD przychodów, przebijając szacunki konsensusu również w tej kategorii. Ponadto, analog odnotował 2,78 mld USD wolnych przepływów pieniężnych i 3,16 mld USD przepływów operacyjnych.

Spółka ogłosiła również, że jej dywidenda wzrosła o 10%. To dopiero dziewiętnasty raz, kiedy nastąpił jej wzrost w tej przestrzeni w ciągu ostatnich 18 lat.

Akcje Upstart rosną o 25% po ogłoszeniu wyników finansowych

Akcje Upstart Holdings, czołowej korporacji pożyczkowej AI, wzrosły o 25% po ogłoszeniu wyników finansowych za 2021 rok. Spółka zanotowała EPS za czwarty kwartał w wysokości 0,89 USD. Przebiło to szacunki analityków o około 38 centów. Ponadto, spółka przebiła również szacunki przychodów za czwarty kwartał na poziomie $263,8 mln, osiągając $304 mln, co stanowi wzrost o 252%.

Partnerstwa bankowe firmy ułatwiły ponad 495,000 kredytów, o łącznej wartości około 4.1 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 301% w stosunku do roku poprzedniego. Firma odnotowała 68,9 mln dolarów dochodu netto GAAP, czyli o milion dolarów więcej niż w poprzednim roku fiskalnym.

Akcje ViacomCBS spadły o 20% po raporcie finansowym za IV kw.

Akcje ViacomCBS spadły o 20% po tym, jak wyniki finansowe za czwarty kwartał okazały się niższe od szacunków analityków. Ogromna korporacja masowego przekazu zmieniła również nazwę na "Paramount Global". Poprawiła też swoją strategię streamingu. Jim Lebenthal z Verity Partners uważa, że Paramount Global rośnie szybciej niż Netflix.