Home » News » Akcje surowców popychają akcje Toronto w dół

Akcje surowców popychają akcje Toronto w dół

News Team

Główny indeks giełdowy Kanady spadł we wtorek, a głównymi spadkami były materiały w związku z umocnieniem się dolara amerykańskiego i cenami większości metali, a agencja ratingowa Moody’s obniżyła swoją perspektywę dla ratingów kredytowych rządu Chin.

O godzinie 9:44 czasu wschodniego (14:44 GMT) złożony indeks S&P/TSX (.GSPTSE) giełdy w Toronto spadł o 23,57 punktu, czyli 0,12%, do 20 386,64.

Sektor materiałów (.GSPTTMT), w którym mieszczą się największe kanadyjskie firmy wydobywcze, spadł o 1,0% w związku ze spadkiem cen złota w związku z umocnieniem dolara, a ceny miedzi spadły do najniższych poziomów od tygodnia po obniżeniu przez agencję Moody’s perspektywy ratingów kredytowych Chin najważniejszych konsumentów metali do negatywnej z stabilny.

Kanadyjski indeks referencyjny osiągnął znakomite wyniki w listopadzie, odnotowując miesięczne zyski o ponad 7% w miarę wzrostu nadziei, że światowe banki centralne najprawdopodobniej skończą z podwyżkami stóp procentowych i będą mogły rozważyć obniżki stóp w przyszłym roku.

„Mieliśmy wspaniały listopad, a teraz obserwujemy lekką korektę na rynku” – powiedział Colin Cieszynski, główny strateg rynkowy w SIA Wealth Management.

„Przepływ wiadomości nieco się uspokoił, więc tak naprawdę nie pojawiło się nic nowego, co mogłoby popchnąć rynek w górę”.

Tymczasem odrębny odczyt pokazał, że w listopadzie pogłębiło się pogorszenie koniunktury w kanadyjskim sektorze usług.

Loonie spadł o 0,4% w stosunku do dolara, podczas gdy rentowność kanadyjskich obligacji rządowych spadła, podążając za spadkiem ich amerykańskich odpowiedników.

W Stanach Zjednoczonych uwaga inwestorów skupi się w tym tygodniu na szeregu danych o zatrudnieniu w USA, a październikowa liczba ofert pracy zostanie opublikowana później tego dnia.

Oczekiwane będą również listopadowe dane ADP dotyczące zatrudnienia w kraju oraz bardziej kompleksowy listopadowy raport o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym w dalszej części tygodnia.

Oczy będą skierowane w stronę Banku Kanady, który według powszechnych oczekiwań utrzyma w środę stopy procentowe na niezmienionym poziomie w nadziei, że bank centralny prawdopodobnie zakończy podwyżki stóp procentowych.

Jeśli chodzi o spółkę, North West Company (NWC.TO) zyskała 3,8% po podniesieniu przez RBC ceny docelowej akcji sprzedawcy.

Source: https://buystocks.co.uk/news/materials-stocks-push-toronto-shares-lower/