Home » News » Akcje Ubera rosną, ponieważ firma ma dołączyć do S&P 500

Akcje Ubera rosną, ponieważ firma ma dołączyć do S&P 500

News Team

Akcje Ubera (NYSE: UBER) wzrosły w poniedziałek o ponad 5% po ogłoszeniu w piątek przez S&P Dow Jones Indices, że firma zajmująca się transportem pasażerskim została wybrana do indeksu S&P 500.

Jak wynika z komunikatu prasowego, miejsce Ubera w indeksie referencyjnym nie będzie oficjalne dopiero 18 grudnia, jednak częstym zjawiskiem jest wzrost wartości akcji, ponieważ inwestorzy wiedzą, że zarządzający funduszami indeksowymi śledzącymi indeks S&P 500 dodadzą go do swoich portfeli. Uber zastąpi Sealed Air Corp. na indeksie S&P 500.

Analitycy Oppenheimera podtrzymali swoją rekomendację dla akcji spółki jako „wyższą” i podnieśli cenę docelową do 75 dolarów za akcję z 65 dolarów. Powiedzieli, że wejście Ubera na indeks S&P 500 prawdopodobnie poprawi nastroje inwestorów co do zwrotów.

„Po włączeniu spodziewamy się, że UBER będzie skupiał się na wzroście i wykupach akcji, co powinno zwiększyć nastroje inwestorów co do wzrostu/zwrotu w 2024 r.” – napisali analitycy w niedzielnej notatce.

Zgodnie z zasadami S&P członkowie indeksu muszą mieć dodatnie zyski w ostatnim kwartale i łącznie w ciągu czterech poprzednich kwartałów. Uber odnotował dochód netto w wysokości 221 mln dolarów przy przychodach wynoszących 9,29 mld dolarów w trzecim kwartale, a w sumie w ciągu ostatnich czterech kwartałów wygenerował zysk przekraczający 1 miliard dolarów.

Uber ma również kapitalizację rynkową na poziomie około 118 miliardów dolarów, co przekracza kryteria S&P, zgodnie z którymi przedsiębiorstwa muszą posiadać skorygowaną kapitalizację rynkową na poziomie co najmniej 14,5 miliarda dolarów.

Source: https://buystocks.co.uk/news/uber-shares-pop-as-company-is-slated-to-join-sp-500/